MiastoWiadomości

Miasto dofinansowało zakup – nowy ambulans dla jasielskiego szpitala

325 tys. zł kosztowała nowa karetka specjalistyczna pogotowia ratunkowego, o którą wzbogacił się Szpital Specjalistyczny w Jaśle. Jej przekazanie do użytkowania odbyło się 7 listopada br. W uroczystości uczestniczył burmistrz Jasła Andrzej Czernecki, na którego wniosek Rada Miejska Jasła wsparła finansowo zakup ambulansu.

Miasto dofinansowało zakup - nowy ambulans dla jasielskiego szpitala

Miasto Jasło przekazało na zakup karetki 100 tys. zł. Największą kwotę – 200 tys. zł, w tym 150 tys. zł na karetkę i 50 tys. zł na radiostacje cyfrowe – wyasygnowało Starostwo Powiatowe w Jaśle, któremu szpital podlega. Do zakupu dołożyły się też gminy: Jasło (16,5 tys. zł), Skołyszyn (12,5 tys. zł), Nowy Żmigród (9,5 tys. zł), Tarnowiec (9,3 tys. zł), Kołaczyce (9 tys. zł), Dębowiec (8,7 tys. zł) i Osiek Jasielski (5,4 tys. zł). Szpital dopłacił do karetki 4 tys. zł.

Przedstawicielom samorządów, które wsparły zakup ambulansu uroczyście podziękował dyr. szpitala Michał Burbelka, po czym szpitalny kapelan ks. Grzegorz Kamiński poświęcił karetkę. Nowocześnie wyposażona karetka na bazie mercedesa sprintera 319 z automatyczną skrzynią biegów zastąpi najstarszą, wyeksploatowaną już sanitarkę – mercedesa, kupionego pierwotnie jako karetka reanimacyjna. Auto to będzie nadal służyć, ale zostanie przesunięte do transportu.

Jasielski szpital dysponuje obecnie 4 karetkami systemowymi, w tym dwiema specjalistycznymi, czyli takimi, w których obsadzie są lekarze oraz 3 karetkami transportowymi.

Żywotność karetki wynosi 6-7 lat. Zakupiona ostatnio karetka, jest drugą w tej kadencji dofinansowaną przez samorząd Miasta Jasła. – Warto pomagać w ten sposób szpitalowi, bo jest to lokata w bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi burmistrz Jasła Andrzej Czernecki.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x