MiastoWiadomości

Miasto przyznało dotacje z zakresu pomocy społecznej

16 ofert wpłynęło na ogłoszony przez Burmistrza Miasta Jasła otwarty konkurs na realizację zadań własnych gminy z zakresu pomocy społecznej, które mogą być dofinansowane w formie dotacji z budżetu miasta Jasła na 2013 rok. Wszystkie rozpatrzone zostały pozytywnie.

Urząd Miasta Jasła (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Łączna kwota dotacji wynosi 390 tys. złotych i przeznaczona została na prowadzenie kuchni dla ubogich, prowadzenie schroniska dla bezdomnych mężczyzn, prowadzenie placówek wsparcia dziennego, działania na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i samotnych, chorych na cukrzycę i niewidomych. Pieniądze z dotacji przeznaczone zostaną również na bezpłatne dostarczenie i przekazywanie osobom potrzebującym z terenu Jasła żywności pochodzącej z rezerw Unii Europejskiej, przygotowanie paczek z okazji świąt Wielkanocy, Bożego Narodzenia i św. Mikołaja, a także organizację wieczerzy wigilijnej dla najuboższych.

Dotacje otrzymali: Caritas Diecezji Rzeszowskiej Okręg Jasło, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej parafii św. Stanisława BM w Jaśle, Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski w Jaśle, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jaśle, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Jaśle, Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki Koło Powiatowe w Jaśle, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” w Jaśle, Stowarzyszenie na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol” w Jaśle, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Przyjaciół „Mamy nadzieję”, Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaśle, Polski Komitet Pomocy Społecznej w Jaśle.

UM Jasła

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

Im chata bogata i na ile pozwalają możliwości.Tylko gdzie jest granica pauperyzacji?Czyi młodzi ludzie z Jasła i jego okolic wchodzący w dorosłe życie,bez perspektyw na pracę,na własne utrzymanie też muszą zasilić szeregi żebrzących?To nie jest skala regionalna,a krajowa.Żadne to pocieszenie ale przynajmniej w regionach włodarze w przeciwieństwie do rządzącychj w centrali nie prężą piersi,nie sieją demagogii,nie liczą słupków spadku i poparcia ich ugrupowań.Tamta grupa ludzi o potężnych dochodach żyje w zupełnym oderwaniu od realiów.Tylko należy zadać pytanie naszym miejscowym parlamentarzystom ,którzy w pewnych granicach mają możliwości co zrobili,co robią i co mają zamiar robić w tych kwestiach dla m.Jasła? W… Czytaj więcej »

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Młody człowiek – nawet po studiach nie ma co liczyć nawet na odbycie stażu bez znajomości, o pracy nie wspominając, co innego tzw „sfera budżetowa” – tam nawet „bankruci i dłużnicy” np w ZUSie znajdzie się miejsce dla „kolejnego niezastąpionego i tak bardzo potrzebnego urzędasa”

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x