MiastoWiadomości

Miasto przyznało kolejne dotacje

110 tysięcy złotych przyznało miasto na organizację działań z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym na 2013 rok. Wszystkie oferty, które wzięły udział w otwartym konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Miasta Jasła Andrzeja Czerneckiego rozpatrzone zostały pozytywnie. Wcześniej 390 tys. złotych przekazanych zostało do różnych organizacji na prowadzenie działań z zakresu pomocy społecznej.

Miasto przyznało kolejne dotacje (fot. Magdalena Setlak)

Wsparcie na prowadzenie zadań otrzymali: Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej parafii św. Stanisława BM w Jaśle, Stowarzyszenie św. Antoniego w Jaśle, Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jaśle, Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Jasło, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „ARKA” Jasło oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Podkarpacki Koło Powiatowe w Jaśle.

Dotacje przekazane zostały na trzy główne zadania publiczne: „Wspieranie prowadzenia świetlic środowiskowych oraz placówek wsparcia dziennego, świadczących pomoc dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym na terenie miasta Jasła”, „Tworzenie programów i organizowanie przedsięwzięć profilaktycznych adresowanych dla dzieci i młodzieży, stanowiących alternatywę wobec picia alkoholu, używania narkotyków, palenia papierosów” oraz na „Organizowanie przedsięwzięć dla osób dorosłych utrzymujących abstynencję oraz członków ich rodzin oraz osób niepełnosprawnych zagrożonych patologią społeczną”.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

z dawien dawna funkcjonuje pouczające powiedzenie „lekarzu ulecz sam siebie,zanim przystąpisz do leczenia kogoś”Akuratnie ta druga transza powinna być przeznaczona na edukację n/rządzących miastem.Jeśli zaś wśród nich jest wielu opornych na wiedzę i latami siedzi tylko po to,by brać dietę,upychać swoich znajomków wg.układów,klucza partyjnego w różnorakich urzędach,to niech ktoś b.rozsądny/jeśli taki jest/ podpowie mu człowieku,jeśli nie potrafisz,nie pchaj się na afisz.Społeczność lokalna zrozumie,jeśli rządzący uczciwie ją poinformują : byłem tu i tam i próbowałem sprowadzić inwestora-nie wyszło,próbowałem stworzyć nowe stanowiska pracy nawet dla jednego półetatowca-nie wyszło,próbowałem wstrzymać całkowitą likwidację zakładów pracy – nie wyszło,próbowałem zapobiec powolnej likwidacji istniejących zakładów-nie wyszło.Raczenie… Czytaj więcej »

Resmot
Resmot
2024 lat temu

W jasle dotuje sie pijakow cyganow nierobow, i inne zakaly spoleczne co im sie robic nic niechce a jak by tak rada miejska choc troche przyznala dla sportowcow np klub judo jasko albo innych to by korona cyganom i innym gadom nie spadla.

aaa
aaa
2024 lat temu

ZAWIADOMIENIE 17.01.2013. Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 25 stycznia 2013 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, Rynek 18, III p. odbędzie się XXXIV Sesja Rady Powiatu w Jaśle, z następującym porządkiem obrad: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji. 4. Wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad. 5. Wybór Komisji Wnioskowej. 6. Podjęcie uchwał w sprawie: a) zmiany uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2013 r. b) rozwiązania Zespołu Szkół im. prof. T. Marchlewskiego w Trzcinicy. c) zamiaru likwidacji Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy. d) zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Trzcinicy.… Czytaj więcej »

LUZAK
LUZAK
2024 lat temu

Likwidacja to jak można zauważyć głowna przyczyna spotkania się radnych powiatu.Jakaś tam droga na wsi do obwałowania chodnikiem i po zawodach.Wypłata!!!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x