Wiadomości

Miasto zwróci dotację?

Miasto będzie musiało zwrócić dotację udzieloną na budowę ulic na ternie strefy warzyckiej? W przyjętych zmianach budżetowych zabezpieczyło na ten cel blisko 8 tys. zł.

Zwrot dotacji jest spowodowany błędami podczas postępowania na wyłonienie wykonawcy studium wykonalności.

Pierwotnie instytucja zarządzająca, czyli komisja kontrolna, która była zwołana do kontroli tego zadania z Urzędu Marszałkowskiego przyjęła nasze wyjaśnienia i zakwalifikowała je jako błędy formalne nie mające wpływu na przeprowadzenie postępowania, jednak ponowna kontrola, która była przeprowadzona przez Urząd Kontroli Skarbowej nie przyjęła tych wyjaśnień i dotacja w tym zakresie powinna ulec zwrotowi – tłumaczył na sesji wiceburmistrz Ryszard Pabian.

Wiele samorządów ma ten sam problem

Miasto ma do zwrotu blisko 8 tys. zł za rok ubiegły. Całość dotacji opiewa na kwotę ponad 3 mln zł. Ryszard Pabian podkreśla, że podobny problem po kontrolach urzędu skarbowego ma wiele samorządów.

Z tego co rozmawialiśmy z Urzędem Marszałkowskim, to tam gdzie się pojawiła kontrola z UKS-u takie uchybienia wskazywano – mówi wiceburmistrz.

Miasto podobnie jak inne samorządy prowadzi w tej sprawie rozmowy.

My jeszcze prowadzimy postępowanie wyjaśniające, jesteśmy na etapie wymiany poglądów między nami a instytucją zarządzającą – tłumaczy Pabian

Ile za to zapłacimy?

Ryszard Pabian przekonuje też, że – nie ma żadnych kar – w związku z postępowaniem UKS-u. Pytany czy Miasto będzie ponosić jakieś dodatkowe kwoty odpowiada:

Są dodatkowe kwoty dotyczące robót tegorocznych, ale to jest już zupełnie inny temat – ucina burmistrz Pabian.

Odwracanie kota ogonem

Burmistrz Pabian odniósł się również do komentarza jaki udzielił portalowi Jaslonet.pl radny Krzysztof Czeluśniak, któremu burmistrz wytknął niekonsekwencję (czytaj więcej). To właśnie w tym komentarzu pojawił się temat dotacji a także zmian budżetowych, które były niejasne dla radnego.

Dziwią mnie niektóre wypowiedzi pana radnego, który przychodzi na sesje i potem zaczyna zupełnie z drugiej strony, tak jakby to był dla niego temat nowy. Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, aby dany temat uwypuklić a nie rzeczywiście uzyskać informację – mówił Pabian.

Skąd więc pojawiają się te luki w wiedzy radnego Czeluśniaka?

Widocznie pan radny ma problemy z przyjmowaniem niektórej wiedzy – odpowiada burmistrz.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Życzliwy z PO
Życzliwy z PO
2024 lat temu

Pabian zostało ci tylko szczekać bo faktu były i są ukrywne przez PIS zegar tyka do konca twojej kadencj papa
Zwrot dotacj ciekawe

Renata
Renata
2024 lat temu

Jak by nie pytania Czelusniak to nie ujrzało by to światła dziennego bravo Radny !
Jak wy rządzicie Skoro Urząd kontroli skarbowej nakazał wam zwrot dotacji !!!

mieszkaniec rjs
mieszkaniec rjs
2024 lat temu

NIEUDOLNI….ZMIANA RADNYCH I BURMISTRZA!!!!!

R.K
R.K
2024 lat temu

Pabian to wy jesteście nieudaczniku skoro musicie zwracać dotacje !!!

wstyd
wstyd
2024 lat temu

Zwrot dotacji jest spowodowany błędami podczas postępowania na wyłonienie wykonawcy studium wykonalności——- to znaczy że UKS przyłapał was na kombinowaniu ?

Stary
Stary
2024 lat temu

Te wyjaśnienia niczego nie wyjaśniają!!!!! P.Renata ma rację – burmistrz i jej zastępca pozorują informowanie radnych. Jakim prawem organ wykonawczy samorządu (burmistrz) uchyla się od rzetelnej i wyczerpującej informacji o swoich działaniach? dlaczego kwestionuje się PRAWO radnego (choćby niezbyt rozgarniętego) do takiej informacji???????

ixi
ixi
2024 lat temu

NIEPO-RADNI z PiS i kolek rozancowych znowu pokazali 'klase i profesjonalizm' z 'blogoslawienstwem Najjasniejszej Pani Burmistrz":no::no:

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

brawo dla naszych genialnych władz pewna pani to nawet od swoich nagrodę dla najlepszego … nie napiszę kto i za jaką funkcję bo jeszcze będą mnie ścigać za poglądy (myślę że wszyscy wiedzą o kogo chodzi)bo w naszym kochanym mieście jaśle wszystko możliwe najpierw wybudowali drogę donikąd w pola i myśleli że zjadą się tam wielcy inwestorzy i biznesmeni z całej Polski i świata i będą zakładać wielkie fabryki nie pomyśleli że trzeba pilnować zakładów które jeszcze są ale upadają ( gamrat rafineria nowy styl)i tak na początku droga była za unijne a teraz okazuje się że za tą nieprzemyślaną… Czytaj więcej »

ja
ja
2024 lat temu

Brawo, a P. burmistrz odbiera pare dni wcześniej nagrodę dla najlepszego burmistrza… Hahahaha

do mieszkaniec
do mieszkaniec
2024 lat temu

o ile gamrat sobie nie radzi to rafineria radzi sobie ok. No nie wspomnę o Nowym Styly bo oni do jakiegokolwiek upadku mają jeszcze daleko..

Tomasz
Tomasz
2024 lat temu

hehheheh..śmiem twierdzić iż jesteście nieudacznikami-do roli krowy paść!!!!:lol::lol::lol::lol:

jola
jola
2024 lat temu

jakby nie Dyzio to wiele spraw z UM by nie ujrzało światła

Jaslanin
Jaslanin
2024 lat temu

3 miliony dostajemy na budowe dróg – a nasze władze myslą, że Unia powinna im wybudować jeszcze drogi!
Wsyd dla takiej władzy, która odbiera ordery!

Saba
Saba
2024 lat temu

Może trzeba gędzie rozebrać tę drogę jako prowadzącą do nikąd? Zawrócće z tej drogi – jak mówił klasyk tow. Kwaśniewski wzywając Ludwika Dorna i jego psa Sabę:bigeek:

Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x