Wiadomości

Miejska komunikacja: Czym będą jeździć jaślanie?

Zakończyło się testowanie autobusów dla ZMKS. Z pośród czterech modeli zostanie wybrany jeden, który wzmocni tabor autobusowy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. 

Ostatnio testowanym busem był Solaris Alpino (fot. traveller)

Pierwsze testy rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Wówczas na ulice miasta wyjechały modele Autosan Sancity, i ukraiński Bogdan (EOTДAH). W lutym bieżącego roku testowano Solbus SN 11, zaś ostatnim modelem, który można było zobaczyć na ulicach Jasła był Solaris Alpino. 

Pan dyrektor starał się sprowadzić autobusy od różnych producentów, aby sprawdzić jak sprawują się na terenie miasta. Natomiast na zakup autobusów będzie ogłoszony przetarg, w którym będzie mógł wystąpić każdy kto spełni wymogi określone w naszym wniosku – mówi burmistrz Ryszard Pabian.

Autosan Sancity

Solbus

Priorytetem przy zakupie nowego autobusu jest dostosowanie go do osób starszych i niepełnosprawnych. Musi też spełniać standardy techniczne. Ostatni testowany przez ZMKS autobus Solaria Alpino miał m.in. automatyczną  skrzynię biegów, klimatyzację, tablice świetlne. 

Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, który z autobusów okaże się najlepszy. Swoją opinię muszą wyrazić również kierowcy, którzy tymi autobusami jeździli i testowali na jasielskich ulicach – mówi Zdzisław Wilisowski, p.o. dyrektora Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle.

Wykaz testowanych autobusów w Zakładzie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle:

Lp.

Autobusy miejskie

Testowano w ZMKS

Przejechał  km 
w ZMKS

od

do

1

AUTOSAN SANCITY

07.07.2009 r.

20.07.2009 r

2758

2

BOGDAN (EOTДAH)

22.07.2009 r.

28.07.2009 r.

1352

3

SOLBUS SN 11

15.02.2010 r.

17.02.2010 r.

552

4

SOLARIS ALPINO

20.03.2010 r.

27.03.2010 r.

1418

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kuba
kuba
2024 lat temu

bierzmy Boguśia k*** 😀 sama nazwa jest tak super jak Boguś 😀

Czarna owieczka
Czarna owieczka
2024 lat temu

1.Na której miejskiej linii potrzebny jest taki duży autobus ?
2.Wątpię by MKS miał możliwość wyboru typu autobusu.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

a może by tak pomyśleli o autobusach na gaz ziemny i wybudowaniem dobrej staci na gaz ziemny sporo obniża koszty eksploatacji a trasy które przejeżdżają taki busy spokojnie dały by rady i rzytym sporo środowisko by zyskało ??

fiu fiu
fiu fiu
2024 lat temu

Ronin zdajesz sobie sprawe co mówisz? Oszczędnie – owszem, ale chyba nie wiesz jaki to koszt!

Mimozaur
Mimozaur
2024 lat temu

:yes:Na jasielskie drogi nadaje się najlepiej dyliżans,A tego jeszcze nie testowano…Może karma dla koni i kasa dla wożnicy zbyt droga,ale za to owo powożenie najbardziej jest przyjazne dla wsiowego charakteru miasta.
Nie mozna też nie docenić walorów hipoterapi,która korzystnie wpływa ponoć na wyciąganie ludzi z głupoty.A tej Ci u nas nadto…..

Roadrunner V8
Roadrunner V8
2024 lat temu

Nie narzekaj na jasielskie drogi. Przejedź się do Krosna i zobaczysz drogową makabrę. Tamtejsze drogi to poligon doświadczalny dla czołgów.

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x