r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Mikołajkowa drużyna wolontariuszy

W październiku 2011 r. rozpoczęło działalność Powiatowe Młodzieżowe Centrum Wolontariatu. Jego idea narodziła się w czasie Konferencji „Wolontariat – działam, bo lubię”, która odbyła się w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 – Gimnazjum Nr 2 z O.I. w Jaśle.

Mikołajkowa drużyna wolontariuszy

Centrum skupia młodych ludzi i ich opiekunów ze szkół gimnazjalnych i średnich powiatu jasielskiego. Celem poswatania takiej organizacji jest koordynacja i wspieranie się w podejmowaniu różnorakich inicjatyw.

Naszą bazą jest Młodzieżowy Dom Kultury, którego dyrektor Pani Grażyna Leńczuk okazała nam ogromne wsparcie.

Pierwszą inicjatywą którą podjęli uczniowie z Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcącego z Kołaczyc były „Mikołajkowe pląsy”. Happening na jasielskim Rynku, który odbył się 5 grudnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych mikołajowe drużyny obdarowywały dzieci na płycie Rynku, stworzone zostało „żywe” serce z wolontariuszy, odwiedzono włodarzy Miasta Jasła i Powiatu jasielskiego.

Ważną częścią całej akcji było również zapoznanie mieszkańców Jasła z akcją „Szlachetna paczka”, która wspiera rodziny w trudnej sytuacji z terenu powiatu.

Mikołajkowa drużyna wolontariuszy

Akcja wzbudziła wiele uśmiechu na twarzach wolontariuszy, ale i przechodniów. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach takie akcje staną się popularne nie tylko wśród wolontariuszy.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy wszystkim wolontariuszom życzenia zdrowia i wytrwałości.

(ID)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x