MiastoWiadomości

Młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz komendantem Policji w Jaśle

Od dziś funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle pełni młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz. Akt nominacyjny o powołaniu na stanowisko komendanta wręczył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów inspektor Zdzisław Stopczyk Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu powiatu i miasta Jasła.

Młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz komendantem Policji w Jaśle

Ceremonia wprowadzenia nowego komendanta odbyła się podczas uroczystej odprawy. W spotkaniu wzięli udział Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Zastępca Burmistrza Miasta Jasła Antoni Pikul oraz kadra kierownicza jasielskiej komendy.

Zaproszonych gości przywitał ustępujący ze stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle mł. insp. Robert Woźnik. Następnie wystąpił inspektor Zdzisław Stopczyk Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, który przedstawił zawodową biografię mł. insp. Andrzeja Wędrychowicza, po czym wręczył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów rozkaz o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Inspektor Zdzisław Stopczyk podziękował także za dotychczasową służbę w jasielskiej jednostce odchodzącemu komendantowi mł. insp. Robertowi Woźnikowi, który od dziś pełnić będzie funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie.

Młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz komendantem Policji w Jaśle

Po zakończeniu części odprawy poświęconej nominacjom, głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali nowemu komendantowi Policji w Jaśle oraz życzyli wielu sukcesów zawodowych i dobrej współpracy.

Młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz komendantem Policji w Jaśle

Młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz służbę w Policji pełni od 27 lat. Jednostką, w której rozpoczął pracę była Komenda Miejska Policji w Krakowie. W czasie swojej kariery zawodowej pełnił służbę również w jasielskiej komendzie. Funkcje kierownicze pełni od 1991 r., kiedy to został Komendantem Komisariatu Policji w Bieczu. W 2008 r. objął stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Od lipca 2010 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Strzyżowie. Komendant Wędrychowicz ma 49 lat, interesuję się sportem i turystyką. Jego pasją jest również majsterkowanie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
good
good
2024 lat temu

No spoko. Tak powinno być co 2 lata:) Żeby się za bardzo nie panoszyli. A tak przy okazji to czy w Straży Pożarnej nie powinno też tak być??

kobayaszi
kobayaszi
2024 lat temu

Podobno ma byc teraz normalnie moze nie wszyscy beda sie zajmowac lapaniem pijanych na rowerach

ok
ok
2024 lat temu

najwyzsza pora w straży pożarnej wymienić komendanta

bo
bo
2024 lat temu

Cudów się nie spodziewajcie…niestety

senator
senator
2024 lat temu

Odpowiedni człowiek, na odpowiednim stanowisku. Powodzenia!!!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x