MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Młodzież z Ukrainy z wizytą u burmistrza

W przeddzień 20. rocznicy uzyskania przez Ukrainę niepodległości młodzież z Centrum Kultury Polskiej im. Tymosza Padury na Ukrainie gościła w Urzędzie Miasta w Jaśle. 26 osobowa grupa młodzieży z Koziatynia (Ukraina) uczy się, w Letniej Szkole im. prof. Mieczysława Wieliczko, języka polskiego.

Młodzież z Ukrainy z wizytą u burmistrza

Bardzo cieszymy się z tego, że możemy być w Jaśle.  Tutaj uczymy się języka polskiego, historii i tradycji w sposób naturalny. Te pobyty w Jaśle sprawiają, ze łatwiej jest nam poznać historię naszych przodków – mówiła Natalia Czajkowska, prezes Centrum Kultury Polskiej im. T. Padury.

Podczas spotkania burmistrz podkreślił, że więzi łączące Ukrainę i Polskę są bardzo silne. – Wielu waszych przodków ma swoje korzenie w naszym kraju. To, że tu jesteście i chcecie się uczyć języka polskiego  świadczy, że chcecie poznać Polskę, że jest ona dla was ważna – mówił A. Czernecki.

Zakończeniem spotkania była wspólna wizyta w plenerowym studiu radiowym Radia Rzeszów, które prowadziło w Jaśle audycję  Radio Biwak. Młodzież ukraińska zaśpiewała na antenie piosenkę „Hej, sokoły”, autorstwa Tymosza Padury, polsko-ukrainskiego poety XIX w. urodzonego na Podolu.

Program Letniej Szkoły im. prof. M. Wieliczko współfinansowany jest z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich. Organizatorem  jest Fundacja im. Stefanii Woytowicz.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary
Stary
2024 lat temu

Jasło pozdrawia polskie dzieci z Ukrainy.

STANISŁAW
STANISŁAW
2024 lat temu

Ładne mi to dzieci???? Laski! Zdjęcie szpeci 2 facetów.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Czy pokazano im naszą rzeczywistość przez różowe okulary ?? czy poinformowano ich że po wstąpieniu do uni nadal jesteśmy jej zaściankiem …………..?????

SS
SS
2024 lat temu

Tak rzeczywiście jesteśmy sąsiadami Ukrainy,ale jesteśmy od nich w gorszej sytuacji gospodarczej i materialnej.
Nasz Region w odniesieniu do innych Regionów w Polsce.
– najniższa średnia krajowa 2,9 tys/m-cznie,stawia to Region na ostatnim miejscu w kraju./Ostatnia informacja z Angory/w sąsiednim woj.małopolskim 4.1 tys/m-c,
-czynsz za 42 m.kw 2 pokoje w starym pogamrackim bloku 3.1 tys/m-c,3 osoby podczas,gdy w Gdańsku-Zaspa za 75 m.kw. 4-ry pokoje,ciepła woda 3.5 tys./m-c trzy osoby,
Gdzie my jesteśmy P.Czarnecki.P.Przetacznik?Panom wspaniale wychodzi,to otaczanie się ludżmi i pozowanie do kamer i imprezki na poziomie piaskownicy.Ludzie oczekują od Panów konkretnych działań zmierzających do poprawy ich bytu,a nie Waszych.

do chorego
do chorego
2024 lat temu

Sam jesteś chory na wieczne narzekanie i krytykowanie. Najbardziej jęczą w Polsce nie ci, którzy ciężko harują, tylko ci, którzy żyją z zasiłków bo im się nie chce za robotą ruszyc.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x