MiastoWiadomości

Na rzecz bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym

Wczoraj poznaliśmy tegorocznych zwycięzców Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na etapie powiatowym. W tym roku w finale wojewódzkim powiat jasielski będzie reprezentować drużyna z Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie. Współorganizatorami turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego oraz szkoły i samorządy.

Na rzecz bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym

Finał powiatowy turnieju jest eliminacją Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego o zasięgu ogólnopolskim. Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Ma on na celu przede wszystkim popularyzację wśród młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego, rozpowszechnienie wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kulturalnych zachowań w ruchu drogowym.

Wczoraj swych sił w zwodach próbowało siedem drużyn reprezentujących : I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, Zespół Szkół nr 2 w Jaśle, Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

Na rzecz bezpieczeństwa młodzieży w ruchu drogowym

Zawody składały się z konkurencji zgrupowanych w dwóch etapach. Pierwszy teoretyczny to pisemne rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap to sprawnościowa konkurencja jazdy na czas po wyznaczonej trasie samochodem z testem stewarda.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie w składzie: Wojciech Giemzik, Mariusz Mroczka, Damian Miśkowicz, opiekun – Ireneusz Musiał. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, a trzecie przypadło uczniom Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 25 maja 2011 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu.

Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwał Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki, natomiast zawody sędziował st.asp. Andrzej Zajdel z jasielskiej drogówki oraz Artur Domasławski i Bogusław Muszański z JKMiRD.

Puchary, medale i nagrody wręczył uczestnikom m.in. mł. insp. Artur Dudek I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

Zwycięzcom życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Gratulacje dla chłopaków z ZST, którzy wyjątkowo w tym roku oddali palmę zwycięstwa Nowemu Żmigrodowi.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x