PolitykaWiadomości

Najwięksi przegrani. Im wyborcy powiedzieli "nie".

Przewrotne jest poparcie wyborców. Czasem przypadek decyduje, że nikomu nieznany kandydat dostaje się do Rady a faworyci przedwyborczy odpadają ze znikomym poparciem.

Tadeusz Baniak, kandydat na burmistrza Jasła, lider "Naszego Jasła" (fot. Sylwia Binkowicz)
Największym rozczarowaniem tych wyborów okazał się komitet Nasze Jasło, któremu nie udało się zdobyć ani jednego mandatu do Rady Miasta zaś jego lider Tadeusz Baniak uzyskał najsłabszy wynik w wyścigu o fotel burmistrza.
Górczyk przegrywa fotel burmistrza i stołek radnego
Porażkę odnotowało też kilku kandydatów do Rady Miasta. Na sesjach miejskich w roli radnego nie zobaczymy Tadeusza Górczyka.
Mimo wysokiego poparcia w wyborach na burmistrza 1915 głosów Górczykowi nie udało się zdobyć mandatu radnego. W okręgu nr 2 Przymierze Samorządowe Podkarpacia zdobyło jeden mandat. 165 głosów jakie otrzymał Górczyk okazało się zbyt słabym poparciem, by wejść do Rady Miasta. PSP będzie w radzie reprezentować Stanisław Zając s. Antoniego (287 głosów), Krystyna Sikora (263 głosów) oraz Tadeusz Stachaczyński (129 głosów).
Czyżowicz wygryzła Węgrzyna
W radzie nie zobaczymy też radnych PiS tej kadencji: Ryszarda Czarnego, Stanisława Zająca s. Mieczysława, i Jerzego Węgrzyna. Ten ostatni przegrał w walce o mandat z Urszulą Czyżowicz.
W nowej radzie zabraknie również  Zbigniewa Balika, kandydata Jaślan oraz Marka Barańskiego z Forum Jasielskiego.
Pierzchała przegrywa o głos
Wśród znanych nazwisk do Rady Miasta nie dostali się: Tomasz Kasprzyk, którego poparło 146 osób oraz były burmistrz Andrzej Kachlik, który dostał głosy jedynie 66 wyborców! O pechu może mówić Jan Pierzchała, głosowało na niego 162 osoby, a mandat radnego zdobyła jego koleżanka z listy Alicja Nowosielska, która dostała o jeden głos więcej.
Po co oni startowali?
Wśród kandydatów byli również i tacy, dla których start miał chyba tylko charakter kandydowania dla samej kandydatury. Na Andrzeja Marka kandydata Nasze Jasło oddano zero głosów! Jego kolega Tomasz Szybkowicz dostał tylko 1 głos poparcia. Równie kiepsko zaprezentowali się  m.in Wojciech Tarczanin (PO) – 2 głosy i Andrzej Serwa (Jaślanie) – 4 głosy.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
młody
młody
2024 lat temu

PO znów sie sprzeda Kurowskiej jesli ona wygra?

Harklowiak
Harklowiak
2024 lat temu

Górczyk i Kołodziej przegrali wszystko,zarówno w Jaśle jak i w Skołyszynie.Dajcie sobie luz z polityką chłoptasie!!!!!!!!!!!

marian
marian
2024 lat temu

Panie Baniak jednak nie jest Pan aż tak wielki. Powiem wprost- ma pan teraz ciężką sytuację i mnóstwo wrogów w Jaśle nie tylko z tych wyborów ale również z poprzednich a także z czasów gdy był Pan radnym. A powiadają „Pokorne ciele dwie krowy ssie”. Podobnie „Wielki ” Pan Kasprzyk, który miał się już nie wiadomo za kogo. Niestety dostaliście państwo od wyborców to co się Wam należało. Jest nadzieja, że również w 2 turze osoba bardzo zarozumiała obrażająca się o byle co „Ja sobie proszę państwa nie pozwolę”, „Moi mieszkańcy”, „…..ksiądz dyrektor powiedział…” też dostanie nauczkę a jeśli nie… Czytaj więcej »

do do stary
do do stary
2024 lat temu

GÓRCZYK BEDZIE TERAZ SZUKAL WLADZY GDZIE SIE DA I JAK SIE DA

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Coś mi się wydaje,że po drugiej turze wyborów w Jaśle będzie budowana bazylika średnia

Jarosław
Jarosław
2024 lat temu

Dzieki Bogu Ryszard Czarny nie zostal wybrany! Ani potrzebnego wyksztalcenia ani zadnych konstruktywnych pomyslow. Jeszcze chwalil sie, ze nieodplatnie pracuje jako organista a trzepie z tego dobra kase. Trzeba dodac: jak spiewa to uszy więdną! I nie wiadomo czy smiac sie czy plakac.

1lng
1lng
2024 lat temu

jak można dostać 0 głosów nawet sam na siebie nie zagłosował ?:P

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

a mówiłem Przetaczusiu.. z Motyką to tylko na księżyc.

ciekawy Z Kołaczyc
ciekawy Z Kołaczyc
2024 lat temu

PRZECIEŻ DYREKTOREM MOSIR SIĘ BYWA HA HA HA

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

a niedługo zobaczymy w kablówce jak bAniAk żebrze aby jego kilku wyborców zagłosowało na Kurowską. Wszystko byle tylko była pełna…..

maro
maro
2024 lat temu

„Jaślak”: a co sie Przetacznika czepiasz? czynszów nie płacisz czy co?? :))) Akurat ani on ani Górczyk plamy nie dali – co innego Zduński i Baniak – totalna porażka!
Prawda jest taka, że jedyna dobra dla Jasła druga tura to byłby pojedynek Górczyka i Przetacznika. Wybór między Kurowską a Czerneckim to wybór między zabetonowaniem a zaoraniem Jasła pługiem…. smutne ale przez takich „burmistrzach” za niedługo zostaną w tym zaścianku same Dyzie i mohery 🙁

zwyczajny
zwyczajny
2024 lat temu

A Czelusniak kolejny raz za nic nierobienie znow oczarowal jaslan?Widac dla krzykaczy,krytykantow znajdzie sie poparcie(moze z litości bo gdziezby biedak pracę znalazl) a moze z glupoty.!

Topola
Topola
2024 lat temu

No to teraz nic tylko czekać na Wieeeelki krzyż (najlepiej na płycie rynku) w intencji dziękczynnej oczywiście od PISiorów , i jeszcze ze trzy albo cztery też w jakiejś słusznej sprawie i obelisk, tak obelisk a może jakieś pomniki ? Tylu jest przecież świętych, oj! roboty będą mieć co nie miara. A teraz tak na poważnie, pierwsze co zrobią to zmienią nazwę ulicy czy skweru czy któregoś ronda na imię wiadomo kogo

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

marianku – może kompres? 😀

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

Najwiekszym przegranym w powiecie jak dla mnie jest Robert Snoch z PiSu..odkad pamietam zasiadal w powiecie a tym razem braklo..

bolo
bolo
2024 lat temu

do Jarosława:. Ryszard Czarny to przecież członek klubu paluszkożerców.I kto mu teraz zapłaci za wpieprzanie paluszków 1.000zł miesięcznie?bida bedzie…

hytre
hytre
2024 lat temu

Panie redaktorze Kowalczyk Pani Urszula Czyżowicz nie wygryzła Pana Węgrzyna tylko wygrała z nim w demokratycznych wyborach i to z ogromną przewagą trochę szacunku dla Pani radnej

jAŚLANKA
jAŚLANKA
2024 lat temu

Kiepsko widzę Jasło jeśli wygra Czarnecki…
Za jego czasów było szaro, buro i ponuro…
Wracamy do korzeni widzę 🙂

weronika
weronika
2024 lat temu

Hahahahaha wszyscy śmiejemy się z wyniku Janusza Kołodzieja i jego drużyny:)

Hajnan
Hajnan
2024 lat temu

Mamy nową radę miasta Panowie super inteligentni Czeluśniak i Kościow oraz Rada Starców a wszyscy głodni pieniążków oj głodni jeszcze tylko Super Burmistrz a za cztery lata Miasto się wzbogaci może o jakiś pomnik ?
A było kilku konkretnych kandydatów o Radnych myślę bo na Burmistrza to miasto nie predko taka osobę znajdzie.

Paweł
Paweł
2024 lat temu

Najwięksi przegrani to MIESZKAŃCY JASŁA!!!!!!! Bez urazy ale normalni ludzie głosują inaczej…Jeżeli ktoś świadomie wybiera rozwój bezrobocia ,chce żyć przeszłością to jest skutek.Zero szans na rozwój,na walkę z bezrobociem-jedyny plus jest taki że Krosno jest niedaleko.

gugu
gugu
2024 lat temu

maro, popieram

tomaszk
tomaszk
2024 lat temu

no wiec mlodzi macie na przyszlosc nauczke, albo bedzie chodzic do wyborow, albo bedzie rada starych mocherow decydowac, 3000 tys glosow dla kurowskiej to tylko 1/10 populacji jasla, populacji ktora zapi….la do wyborow, elektorat pisu jest zorganizowany i idzie do wyborow zawsze, a pis ma poparcie tylko w wsrod debili po podstawowkach i zawodowkach, tylko ciemnota z takiego ciemnogrodu jak Jasło glosuje na PIS, mlodzi jakbyscie poszli do wyborow, wyniki bylyby zupelnie inne

pragmatyczka
pragmatyczka
2024 lat temu

jaślanie gratulują wam wyboru! jasło stanie się miastem emerytów i matołów.tylko dlaczego mądrzejsza część mieszkańców musi cierpieć za odmóżdżonych! miastem mają rządzic religijni fanatycy, sterowani przez kler i emeryci? może czas zacząć kandydatom do rady miasta robić badania psychologiczne? w końcu kierowcy takie muszą mieć, to co rządzenie naszym miastem to mniej odpowiedzialne zajęcie? Dziadki jęśli któreś z waszych wnucząt jest za granicą albo jest bezrobotne to pamietajcie, że od wczoraj po raz kolejny macie w tym swój ogromny udział. i mam nadzieję, że jeszcze długo będą bezrobotni aż dopadnie was bieda – na głodzie mózgownica lepiej pracuje…

kardynał
kardynał
2024 lat temu

No, portal Jaslonet nie bardzo zorientowany – czy Baniak taki przegrany ??? a kto zasiądzie w Radzie Powiatu ??? Kto umie się ustawić to umie – a Wy malutcy się śmiejecie

wystraszony
wystraszony
2024 lat temu

odmówiłem powieszenia plakatu wyborczego pani m. k. starucha, która z nim przyszła sykneła, że odnotuje i powiadomi kogo trzeba…. zaczynam się bać….

do kardynał
do kardynał
2024 lat temu

kto zasiądzie w radzie powiatu??? rozjaśnij trochę bo baniaka tam nie widzę 🙂

pan W
pan W
2024 lat temu

gratulacje krzyskie całe Krasińskiego cię kocha !

Ciekawski
Ciekawski
2024 lat temu

Jaki generał, taka armia

do pragmatyczka
do pragmatyczka
2024 lat temu

Coś Ci się pomyliło. Mądry człowiek chce stanowić o swoim losie, w przeciwieństwie do odmóżdżonego któremu to wisi. Zasady demokracji i tak są głupie, bo głos dwóch alkoholików ma większą siłę przebicia niż głos jednego tzw. „porządnego wykształconego człowieka”. Ale lepsze takie niż żadne.

JAŚLANKA
JAŚLANKA
2024 lat temu

do tomaszk -nie wkładaj wszystkich do jednego worka.jestem akurat po zawodówce ,ale nie uważam siebie za debilkę.na p. m.k. nie oddałam swego głosu i na pewno nie oddam . i jeszcze jedno wyzywanie ludzi od debili świadczy o kulturze wyzywającego .czasami nie wykształcenie świadczy o człowieka wiedzy i o jego światopoglądzie.

kk
kk
2024 lat temu

Pan Czernecki jest kulturalnym i skromnym facetem MA TYLKO złą rękę przy doborze współpracowników ….TO ONI WYRASTAJĄC PONAD CHLEBODAWCĘ załatwili Go na cacy …z układu w radzie widzę że i TYM RAZEM grozi nam powtórka z rozrywki …..czekam na debatę !!!!!!…

Mirek
Mirek
2024 lat temu

A ja uważam , że burmistrz naszego miasta powinien być jaślaninem , a nie osobą z zewnątrz. Czasy , kiedy wyznaczano partyjnych kandydatów , chyba już minęły. Dlatego uważam , że jeżeli ktoś czuję się choć trochę związany z naszym miastem powinien zagłosować w 2 turze na Andrzeja Czerneckiego.

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Wyborcy wszystkim powiedzieli NIE – o czym świadczy frekwencja, jeśli chcecie potwierdzenia – to niech zrobią przymusowe głosowanie jak w Belgi,– te” kilka ” głosów otrzrzymanych przez kandydatów wprawdziwej demokracji nie liczyłyby się wcale……

rafał
rafał
2024 lat temu

Do tomaszk: 3000 tys. to 3 miliony. A to jest zdecydowanie więcej niż 1/10 populacji Jasła.

kardynał
kardynał
2024 lat temu

Nie widzisz Baniaka ?? – popatrz na listę i kombinuj, co sie stanie jak Kmiecik zostanie Starostą

KASA
KASA
2024 lat temu

Czarnecki taki sam jaślanin jak Kurowska.

facet
facet
2024 lat temu

ale chłop z jajami

facet
facet
2024 lat temu

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=4494
bo przecież można bez PIS i PO

do hytre
do hytre
2024 lat temu

Na szacunek TRZEBA ZASŁUŻYĆ.Pan Węgrzyn nie obwieszał się swoimi plakatami w lokalu wyborczym i nie rozrzucał ulotek w sklepach w czasie trwania ciszy wyborczej.

nuśka
nuśka
2024 lat temu

Szkoda, że nie powiodło się Panu Tomkowi Kasprzykowi. Jest przewodniczącym os. Śródmieście od 4 lat. Wielki społecznik i wielki człowiek. Zawsze pomaga bez rozgłosu. Wydaje albumy, a pieniądze przekazuje na cele społeczne. Nie raz funduje nagrody dla dzieci. Zbiera na odnowę zabytków. Chciałabym żeby chociaż 1 radny pochwalił się podobnymi działaniami na cele społeczne. Niech mnie ktoś uświadomi jeśli są tacy radni w Jaśle. Pozdrawiam i kłaniam się wszystkim którzy głosowali na Tomka.

grrrr
grrrr
2024 lat temu

Demokracja to taki ustrój w którym większość nie znająca się kompletnie na niczym decyduje o WSZYSTKIM 🙂

antidotum
antidotum
2024 lat temu

Pan Górczyk przegrany-przecież będzie Vice Starostą ,albo vice Burmistrzem.

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Czernecki wygra jak trochę obieca i będzie się z obietnicy wywiązywał. To jest podstawą sukcesu – DOTRZYMAĆ OBIETNICY. Panie Czernecki , zapytaj Pan życzliwych osób co można zrobić w naszym Jaśle i dotrzymaj Pan obietnicy !!! Sukces prawie gwarantowany. Popatrz Pan na naszą młodzież i możliwości jej rozwoju zarówno pod względem EDUKACJI jak i SPORTU !!! Jeżeli nie postawimy na młodzież Jasło będzie za parę / może dłużej / lat miasteczkiem emerytów i rencistów. Poszukać inwestorów którzy stworzą zakłady PRODUKCYJNE !!!! Wtedy będzie szansa na rozwój miasta i powstrzymanie młodych przed wyjazdem z miasta i z kraju za pracą. Masz… Czytaj więcej »

Alicja
Alicja
2024 lat temu

I znowu mamy wybór pomiędzy dwojgiem kandydatów,którzy nie powinni być tutaj gdzie są.Pójdę do wyborów,ale wrzucę pustą kartkę.Nie są to moi kandydaci.A w Jaśle dalej ciemnogród.

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Frekwencja { bojkot wyborów } – to w naszej chorej ordynacji i całej pseudodemokracji także wybór i pokazanie że : brak godnego kandydata na wybierane stanowisko , wyborca ma znikomy wpływ na ważne decyzje dotyczące obywateli , brak odpowiedzialności ” wybranych” za niespełnione obietnice przedwyborcze i programy…..

wyborowy
wyborowy
2024 lat temu

A w moim okręgu (1) wygrał z miażdżącą przewagą głosów facet który nawet tu nie mieszka, ale miał sporo plakatów i numer jeden na liście, a więc tyle tylko wystarczy do sukcesu!?
Brawo Panie Radny:(

Back to top button
47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x