MiastoWiadomości

Nastolatkowie podejrzani o rozbój zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali trzech napastników. Młodzi mężczyźni zaatakowali 17-latka idącego jedną z ulic Jasła. Bijąc i kopiąc pokrzywdzonego po głowie, zmusili go do oddania markowej bluzy. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Najstarszy z nich został objęty policyjnym dozorem. O losie jego dwóch młodszych kolegów zadecyduje sąd rodzinny.

Nastolatkowie podejrzani o rozbój zatrzymani

Do zdarzenia doszło w styczniu br. Z zebranych przez funkcjonariusz informacji wynikało, że idącego jedną z ulic Jasła 17-latka zaczepił młody mężczyzna. Nieznajomy zażądał, aby oddał mu swoją bluzę. Gdy się sprzeciwił, mężczyzna zaczął go uderzać pięściami i kopać po głowie. Po chwili do napastnika przyłączyli się dwaj jego koledzy. Cała trójka biła 17-latka do czasu, aż zgodził się oddać im bluzę. Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił Policję, po czym trafił do szpitala.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego rozpoczęli poszukiwania napastników. W toku prowadzonych czynności gromadzili materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków, zbierali informacje o zdarzeniu, typowali osoby, które mogły być sprawcami. Wytężona praca przyniosła efekt. Dzięki zdobytym informacjom funkcjonariusze ustalili, że w tym przestępstwie uczestniczyli dwaj 16-latkowie i 17-latek z Jasła.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili im zarzut rozboju. Ponadto na wniosek funkcjonariuszy prowadzących postępowanie, Prokuratura Rejonowa w Jaśle zastosowała wobec najstarszego z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. O losie 16-latków zadecyduje sąd rodzinny.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fred95
fred95
2024 lat temu

szkoda tego chlopaka….. nie owinnom byc dla tamtych litosci

ogar
ogar
2024 lat temu

teraz powinniscie ujawnic nazwiska tych „kozakow”, bo im by sie wpier**l przydał za takie cos 🙂

dzidek
dzidek
2024 lat temu

gówniarze nie stać ich na bluzę to kradną poprawczak i tyle

sadfsdfsdf
sadfsdfsdf
2024 lat temu

ciekawe czy chociaz znacie ich nie sa wcale biedni.

zula
zula
2024 lat temu

Biedny psychicznie to jest chłopak pobity, bo na pewno dość wycierpiał,a tym gagatkom należy się nauczka może wyrok coś ich nauczy, a rodzice też powinni pomyśleć o ich przyszłości co z nich wyrośnie, za chwilę będą za kratami.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x