Wiadomości

Nietrzeźwi kierowali pojazdami. Doszło do wypadku!

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwaj zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej, jeden wpadł z ręce funkcjonariuszy, ponieważ potrącił pieszego. Kierujący mieli w organizmie od jednego do dwóch promili alkoholu. Wszyscy stracili uprawnienie do kierowania pojazdami.

Nietrzeźwi kierowali pojazdami. Doszło do wypadku!
Nietrzeźwi kierowali pojazdami. Doszło do wypadku!

W miniony piątek na terenie powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwe popołudnie”. W ramach tej akcji kontrolowali trzeźwość kierujących pojazdami. Po godzinie 18, w Nienaszowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Kierujący pojazdem, 29-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Tego samego dnia około godziny 20, policjanci interweniowali w Desznicy. Według zgłoszenia dyspozytora pogotowia ratunkowego doszło tam do potrącenia pieszego. Skierowani na miejsce wypadku policjanci, wstępnie ustalili, że kierujący fiatem 126p, 66-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, jadąc w kierunku miejscowości Jaworze potrącił idącego poboczem pieszego. Poszkodowany mężczyzna, był nietrzeźwy, miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala. Policjanci przebadali także kierującego fiatem. Policyjny alkomat wskazał, że mężczyzna był pijany, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz dokumentacje fotograficzną. Okoliczności wypadku wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

Nietrzeźwi kierowali pojazdami. Doszło do wypadku!
Nietrzeźwi kierowali pojazdami. Doszło do wypadku!

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w minioną sobotę. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego około godziny 1, na ulicy 17-go Stycznia zatrzymali osobową toyotę. Kierujący pojazdem 34-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce, był pijany. Miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Muszą liczyć się też z zakazem kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x