r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Nowe miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza i plac zabaw na os. Gądki!

Z budżetu miasta przewidzianego na 2016 rok, kwota 33 825 złotych przekazana zostanie na dokończenie projektu umożliwiającego realizację około 100 miejsc postojowych, ułatwiających bezpośredni dostęp do cmentarza komunalnego przy ul. Mickiewicza w Jaśle.

Nowe miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza i plac zabaw na os. Gądki! (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Ten projekt jest już bardzo mocno zaawansowany. Najważniejszą sprawą jest to, że mamy już uzgodnienie i decyzję powiatu jasielskiego na skrzyżowanie i włączenie się do ulicy Mickiewicza. Zostają tylko sprawy kosztorysowe i myślę, że na początku przyszłego roku powinniśmy mieć gotową dokumentację, jak również pozwolenie na budowę. W propozycji budżetu na przyszły rok ta inwestycja została ujęta. Zresztą zostało to obiecane przez burmistrza naszym obywatelom. Tym bardziej, że wniosków w tej sprawie jest coraz więcej – tłumaczył Antoni Pikul.

Plac zabaw na os. Gądki

Podczas wczorajszej sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie nabycia na rzecz Miasta Jasła prawa własności działek położonych pomiędzy wałem przeciwpowodziowym, a ulicą Biecką. Celem takiego posunięcia jest zlokalizowanie w tym miejscu placu zabaw dla dzieci.

Chodzi o plac zabaw na osiedlu Gądki. Był tam spór społeczny, gdyż nie było zgody mieszkańców na jedno miejsce. Część chciała w jednym, część w drugim. Po tym jak przewodniczący Zarządu Osiedla zwrócił się o skierowanie 30 tysięcy złotych z bieżącego utrzymania dróg osiedlowych na zakup urządzeń, po wcześniejszym sprawdzeniu postanowiliśmy, że może uda się to zrealizować jeszcze w tym roku. Rzeczywiście, został przygotowany projekt zagospodarowania, zostały dobrane urządzenia, a w wyniku oszczędności jednostka, która zaproponowała nam bardzo korzystną ofertę nie tylko zaprojektowała, ale także zamówiła te urządzenia. Znajdują się one w tej chwili w Parku Linowym wraz z okładziną wokół tych urządzeń – mówi Antoni Pikul.

W słuszność realizacja tego zadania powątpiewał radny Krzysztof Czeluśniak.

Nowe miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza i plac zabaw na os. Gądki! (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Jaka liczba dzieci jest na os. Gądki? Ponieważ to już drugi plac zabaw jaki tam powstaje, natomiast jedno z największych osiedli, jakim jest os. Mickiewicza nie ma ani jednego takiego placu – mówił radny Czeluśniak.

Zapał do dyskusji ostudził po chwili wiceburmistrz tłumacząc, iż urządzenia zabawowe znajdujące się w tej chwili w Parku Linowym, mają służyć nie tylko mieszkańcom osiedla Gądki, ale całej lokalnej społeczności.

Nowe miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza i plac zabaw na os. Gądki! (fot. Joanna Młynarczyk, Jaslonet.pl)

Do Parku Linowego mogą przyjść wszyscy mieszkańcy. Natomiast ten drugi to również będzie niewielki placyk, który na pewno przyda się mieszkańcom, bo takie były postulaty i o to tak konsekwentnie walczyli. Mieszkańcom osiedla Mickiewicza jest natomiast bardzo blisko do Parku Linowego, gdzie również można skorzystać z tych urządzeń. Kwestia jest też tego typu, że na Gądkach jest trochę wolnego miejsca. Tym bardziej, że ten plac nie kosztował nas dużo. Nie przekroczyliśmy kwoty 30 tysięcy złotych, o które wnioskował Zarząd Osiedla. Natomiast ten drugi plac przy ulicy Bieckiej również nie będzie kosztował nas więcej niż 30 tysięcy złotych. Chciałem przy tym dodać, że było to kosztem oszczędności osiedla w ramach bieżących konserwacji i napraw ulic osiedlowych – wyjaśnił Antoni Pikul.

JM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ep13
ep13
2024 lat temu

Dziewczynko – JM, o co chodzi, że przy tytule każdego artykułu dodajesz wykrzyknik? Kto ma przeczytać to przeczyta tą śmieszną stronkę.

ja też
ja też
2024 lat temu

czy ten pan czelusiak był kiedyś za -tak?!
wiecznie mu źle

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x