MiastoWiadomości

Nowe ujęcie wody dla DPS w Foluszu

W dniu 18 grudnia 2019 roku w Foluszu odbyło się uroczyste poświęcenie nowego ujęcia wody dla Domu Pomocy Społecznej oraz oddanie do użytku i również poświęcenie kotła centralnego ogrzewania.

Dla Domu Pomocy Społecznej w Foluszu powstało nowe ujęcie wody, które było od dawna wyczekiwane. Zadanie pn. „Budowa ujęcia wody dla Domu Pomocy Społecznej w Foluszu” objęło wykonanie drenażowego ujęcia wody na potoku Kłopotnica, studni czerpalnej wraz z pompą tłoczącą wodę do sieci, a także wykonanie przyłącza wodociągowego do istniejącej instalacji Domu Pomocy Społecznej razem z przyłączem elektrycznym zasilającym pompę.

Inwestycja opiewała na około 400 tys. zł i została sfinansowana z budżetu powiatu jasielskiego.

Budowę nowego ujęcia wody wykonała firma Hożbud Sp. z o. o. z Gorlic.

Przewiduję się również wykonanie drugiego etapu zadania, w którym planowane jest wykonanie stacji uzdatniania wody, dwóch zbiorników przeciwpożarowych o łącznej objętości 300 m3 wraz z otaczającą infrastrukturą. Drugi etap prac może wynosić ponad milion złotych.

To ujęcie jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W Domu Pomocy Społecznej jest ponad 250 pensjonariuszy, a personel obsługi to także około 200 osób. Problem z wodą w tym miejscu istnieje od wielu lat. Mamy kilka wywierconych otworów na studnie głębinowe’, które zawierają dużo wody, niestety zanieczyszczonej. Stare ujęcie na lewym dopływie potoku Kłopotnicy było niskiej wydajności i regularnie zamulane, dlatego istniała konieczność budowy nowego ujęcia. – Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Kolejne zadanie pn. „Wymiana kotła c.o. dla Domu Pomocy Społecznej w Foluszu” objęło przebudowę instalacji gazowej zasilającej dwa kotły olejowo-gazowe oraz aparat kogeneracyjny. Zamontowano kocioł żeliwny o mocy 575 kW w miejsce zużytego starego kotła. Zadanie opiewa na ponad 160 tys. złotych. Powiat na to zadanie otrzymał dofinansowanie od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w wysokości 125 tys. zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu powiatu. Zadanie wykonała firma z Jasła – Instalator s. c. Tomasz Biernacki.

Uroczystego poświęcenia dwóch zrealizowanych inwestycji dokonał ks. Kapelan Robert Imbirowicz.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x