Wiadomości

Nowi honorowi obywatele: „Wszyscy czterej wpisali się w historię naszej gminy”

Uroczyście i podniośle, w takiej atmosferze w restauracji „Pod Skałą” odbyła się sesja rady gminy Jasło, na której przyznano honorowe obywatelstwa.

W poczet honorowych obywateli weszli: ks. prałat Wacław Rybka, proboszcz parafii Szebnie, gen. dyw. Fryderyk Czekaj, Bogdan Rzońca marszałek województwa podkarpackiego, Edward Gierut prezes spółki Jafar.

Wszyscy czterej wpisali się w historię naszej gminy, która liczy 36 lat. Te osoby w sposób znaczący pomagają nam w ugruntowaniu naszej pozycji – mówił wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.

Kapelan strażaków

Ks. prałat Wacław Rybka od lat związany jest z diecezją rzeszowską. Od1982 roku jest proboszczem parafii Szebnie. Przez Ojca Świętego Benedykta XVI został mianowany prałatem. W 2010 roku powołany został na wicedziekana parafii Jasło-wschód. Od dziewięciu lat społecznie pełni funkcję kapelana strażaków ochotników z gminy Jasło.

– Jestem nastawiony na słowa ewangelii, które mówią „słudzy nieużyteczni jesteśmy, zrobiliśmy co nam zlecono” i tak starałem się traktować swoją pracę. A jeśli została ona zauważona, serdecznie dziękuję – mówił prałat Wacław Rybka.

„Gmina może być dumna mając takiego człowieka”

Gen. dyw. Fryderyk Czekaj, uczestnik misji pokojowych ONZ, następnie dowódca wojsk inżynieryjnych, przez wiele lat wspierał inicjatywy gminy Jasło. Za jego pośrednictwem w szybkim czasie udało się uzyskać zgodę mieszkańców Warzyc na podłączenie i budowę kanalizacji.

Jak podkreślił wójt Pankiewicz „gmina może być dumna mając takiego człowieka w gronie honorowych obywateli.”

Wśród wielu wyróżnień i awansów, tytuł honorowego obywatela społeczności jest wyróżnieniem najwyższym – podkreślił generał.

Honorowy wicemarszałek

Tytuł honorowego obywatela gminy Jasło przypadł także wicemarszałkowi sejmiku wojewódzkiego Bogdanowi Rzońcy.

W uzasadnieniu wójt Pankiewicz przypomniał, że Rzońca był inicjatorem wniosku za pośrednictwem Związku Gmin Dorzecza Wisłoki do funduszu PHARE, budowy kanalizacji w mieście i gminie Jaśle i gminie Dębowiec. Dzięki jego zaangażowaniu możliwa była realizacja drogi wojewódzkiej łączącej powiat jasielski z Rzeszowem. Dzięki jego wsparciu gmina uzyskała wiele dotacji oaz kredyt na budowę kanalizacji w 11 sołectwach.

Wśród wielu potrzeb człowieka jest potrzeba uznania, czy jest się małym, czy wielkim, każdy oczekuje czasem na te słowa podziękowania. Cieszę się z podjętej przed chwilą przez państwa radnych  uchwały. Życzę każdemu domowi waszej gminy radości i będę starał się waszym rodzinom tę radość przynosić – mówił dziękując za wyróżnienie wicemarszałek Rzońca.

Wyróżnienie dla przedsiębiorców

Wśród wyróżnionych znalazł się również Edward Gierut, prezes spółki Jafar oraz prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. Był pierwszą osobą, która zadeklarowała wsparcie finansowe organizacji I Międzynarodowego Folkloru Karpat, fundując główną nagrodę. Co z resztą czyni co roku.

Jestem usatysfakcjonowany tym, że samorządy widzą przedsiębiorców. Może nas tak nie widać na co dzień, ale wszyscy staramy się, żeby to co robimy dla gminy, dla naszego regionu miało przyszłość, dawało tym stronom rozwój, dawało miejsca pracy dla naszych obywateli – podkreślił prezes Gierut.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
To Jo
To Jo
2024 lat temu

NO NO PiS się BAWI
No i Radni Gminni (w większości PiS) wzięli po 2 stówy na twarz i mieli za co się bawić.

Parafianin
Parafianin
2024 lat temu

Brawo Księże Proboszczu gratuluję !Wszystko co dzieje się wokół nowego Kościoła bardzo mi się podoba , ale ciężko patrzeć jak nasz stary Kościółek niszczeje .Tak nie można tu jest poteżny MINUS a może się mylę i coś w tej sprawie się dzieje !!!!!!!!!!!!!

jan_sobieski
jan_sobieski
2024 lat temu

imprezki, na których wręcza się ordery, czyżby przypadkiem taki termin czy chodzi o datę zbliżających wyborów, i szukamy sobie poparcia u kolegów? do tego typu imprez gdzie na porządku dziennym jest lizanie dupy, nagła polityka miłości i kolesiostwo pasuje jeden epitet ale jakże wyrazisty „to k***stwo, zwyczajne k***stwo”, przepraszam z góry za tego typu określenia, ale nie znajduję innych słów, które mogłyby to opisać oraz dać niektórym do zrozumienia.

Micah Ali
Micah Ali
2024 lat temu

Jak by mi Piękoś i Pankiewicz mieli wręczać to wyróżnienie nie przyjął bym go !

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Ż E N A D A !!! Towarzystwo wzajemnej adoracji i włazidupców (bez n a m y d l a n i a). Jako podatnik pytam: Ile kosztowała ta "impreza" ??

Podatnik
Podatnik
2024 lat temu

To prawdziwy skandal, aby za pieniądze podatnika mieszkajacego w najbiedniejszym rejonie Polski tego typu uroczystości obchodzono w knajpach i restauracjach. Toważystwo wzajemnej adoracji nadaje sobie honorowe obywatelstwa, honorowe tytuły i odznaczenia tylko za to, że w danym momencie w normalny sposób pracyją na jakimś urzędniczym stanowisku. Gdyby osoby te wyróżniały się w swojej pracy w sposób bardziej szczegolny, to rejon nasz byłby krainą mlekiem i miodem płynącą. Jedyną osobą która naprawdę przysłużyła się do rozwoju naszego regionu jest Pan Prezes Jafaru i temu Panu należą się gratulacje. Pozostałe osoby uczestniczą w grze wyborczej prowadzonej za nasze pieniądze uczestnicząc w wyborczej… Czytaj więcej »

Jaslanin
Jaslanin
2024 lat temu

Trzeba zapytać wójta ile kosztowała ta PIS-OWSKA kampania wyborcza za pieniadze podatników – jak widać na zdjęciu chyba cały wojewódzki PIS uczestniczył w imprezie: Zając, Kurowska i ze 100 "działaczy"

zak
zak
2024 lat temu

Żenada Pajace!!!!!!!!!!!

Kiedy dokończenie imprezy?
Kiedy dokończenie imprezy?
2024 lat temu

Skończyły się bale harytatywne,które organizował już były Zając.Wówczas,to pod płaszczykiem ogromnej dobroduszności urządzano balangi w czasie których uginały się stoły od jadła i napitków.Też było kilkakrotnie bardzo,a bardzo głośno,ale to miało wydźwięk ogólnokrajowy.Nikt nie zrobił bilansu zysków i strat tych kosztownych imprez.Rzońca jeden z uczestników tamtych zabaw przypomniał sobie,że od tamtych czasów nic się nie dzieje ciekawego,to też podpuścił Pankiewicza,ażeby na koszt gm.Jasło urządzić kolejną balangę.Czy to kogokolwiek obchodzi,że wyrzucane są kolejne pieniądze na hulanki pseudozasłużonych wybrańców gminy.Kto,gdzie i kiedy wybierał tych wybranych?Brakowało tylko zespołu Budki Suflera ze swoim przebojem"Bal wszystkich świętych".

zibi
zibi
2024 lat temu

A dlaczego nie 44-ech ? :no:

czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

Przy okazji, do autora artykułu, co to za twór "…Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Jasielskich"…wg mojej wiedzy to istnieje Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców 😀
ktoś tu zamaślił masło maślane

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Jak tak to ja też zaczynam jeździć po Jasle po pijanemu. Moze też dostanę honorowego obywatela tak jak Żojca?

nie wolno ich poniewierać
nie wolno ich poniewierać
2024 lat temu

Pytanie ogólne;dlaczego biadolicie a to nad sobą,a to nad utraconymi bezpowrotnie podatnikami,a nie wczuwacie się w sytuacje uczestników balangi.Przecież poprzez opilstwo bolały ich głowy,a poprzez obżarstwo czuli potężne nudności.Czy można sobie wyobrazić większe poświęcenie dla narodu kosztem własnego zdrowia?Bądźmy dla nich czuli i współczujmy im i w nadchodzących wyborach spróbujmy docenić ich dobre intencje.

EDWIN
EDWIN
2024 lat temu

Też się zastanawiam dlaczego tak piękny kosciółek w Szebniach NISZCZEJE. A przydałyby sie chociaż porządki wokół zabytkowego kościólka. Wszystkich Świetych się zbliża,przyjedzie z różnych stron kraju dużo "dawnych parafianów", a serce ich MOCNO ŚCISKA!!! jak widzą rozwalający sie parkan. może chociaż to się DA ZROBIĆ!!

rybak
rybak
2024 lat temu

Na Titanicu tez bawiono się do samego końca. A nam szarym wyborcom pozostaje. tylko podziękować kochanym władzom i zatopić ich w wyborach

NIEPOSZLAKOWANA OPINIA
NIEPOSZLAKOWANA OPINIA
2024 lat temu

ja nigdy nie wsiadam po pijanemu za kierownice
to wg mnie dyskwalifikuje pod względem nieposzlakowanego charakteru i etyki który to wymagamy a dostac sie np do urzędu miasta wzorowa opinia nieposzlakowana człowieka a co dopiero zaszczyty co sadzicie jakie jest wasze zdanie

ciekawski
ciekawski
2024 lat temu

A pan marszałek, wracając do domu po imprezie. prowadził samochód osobiście czy miał jakiegoś kierowcę??????

marian s
marian s
2024 lat temu

Jestem zaskoczony i zdziwiony -Wybudowanie budynku kościoła i plebanii jest jakimś wybitnym osiągnięciem a WYDAWAĆ SIĘ MOGŁO, że wynika to z obowiązków proboszcza czyli administratora majątku kościoła(jakże wielu proboszczy wybudowało kościoły lub wyremontowało, zrobili o wiele więcej i nic). Nawiasem mówiąc Kościół to my!!!! JAKIEŻ TO WYBITNE OSIĄGNIĘCIE OBJĘCIE FUNKCJI KAPELANA OSP ? Cóż za kuriozalne stwierdzenie "Zależy mu na bezpieczeństwie ochotników strażaków, wyrażając troskę o zapewnienie warunków wyposażenia strażaków i sprzętowym jednostek". W jakiż to sposób ten ksiądz oprócz wyrażenia troski wpłynął na wyposażenie strażaków oraz na wyposażenie w sprzęt oraz zwiększył bezpieczeństwo ? JAKŻE KRÓTKOWZROCZNE TENDENCYJNE I PŁYTKIE… Czytaj więcej »

axa
axa
2024 lat temu

Może lepiej Pan wójt mógł oddać te pieniądze powodzianom których w jego gminie nie brakuje a nie na imprezke dla zasłużonych za nie wiadomo co? Najwyższy chyba czas pomyśleć o tych najbiedniejszych a nie tylko o swoich znajomych i chcących sie wypromować tuż przed wyborami.

nietykalna władza
nietykalna władza
2024 lat temu

Jeśli ktoś jest ciekawy jak wyglądała jazda P.Rzońcy na dwóch gazach,to należy zasięgnąć informacji u st.sierż sztab.Setlaka.Posiada też nagrania z bełkoczących rozmów Rzońcy.To ten policjant dostał cynk od b.Burmistrza C,ażeby przycholować po sutej libacji Rzońce do domu.Niemniej jednak chłopisko swoją nadopiekuńczością tak się
naraził,że w fazie początkowej zdjęto go ze służby patrolowej,następnie przesunięto do pracy w Komisariacie w Dębowcu.Na koniec podziękowano mu za uczciwą pracę.Nauczkę dostał nie sprawca,a stróż prawa.

parafianin
parafianin
2024 lat temu

Proszę mi objaśnić co zrobił ks.dla gminy?A nawet dla parafii?Nowy kościół?PUSTY!!!Parafianie wolą jeździć do skromniejszych księży na msze.A może to za stan w jakim jest stary kościółek ZABYTEK i stara plebania?Każdy może obejrzeć tylko ostrożnie!!

boluś
boluś
2024 lat temu

Jak zwykle czyli osobiście.Alkomaty dalej przeterminowe jak dmuchają prominenci z PiS.

anty pisuar
anty pisuar
2024 lat temu

sprawa jest wg skandaliczna honory dla księdza dlatego że jeste księdzem dośc klerykalizmu zabobonu ciemnogrodu konstytucja stoi na straży
laickiego państwa…

przejrzystośc etyka
przejrzystośc etyka
2024 lat temu

W listopadzie 2003 w wyniku pościgu policyjnego został zatrzymany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości to z wiki o Bogdanie Rzońcy czy ktoś wie jak skończyła się ta sprawa
publiczna wiarygodnośc

PiSsOff
PiSsOff
2024 lat temu

no cóż, po szopce wręczaniem sobie nagród przez pisowskich towarzyszy mamy ciąg dalszy imprezy. A rachunek to wam PiSiory wystawimy już niedługo. Oj chyba nie spełni się sen towarzyszki kurowskiej o dożywotnio pisowskim Jaśle.

mystic_person
mystic_person
2024 lat temu

hmmm mi zawsze honorowy obywatel kojarzył się z kimś kto wyniósł nasze miasto na skalę ogólnopolską a ci ludzie nie wiedzą co znaczy honor oni chyba rozumieją to pod pojęciem lizanie d*** towarzyszom pis-u. Sam nie mam żadnych zasług ale nie pcham się po order

VICTORIA
VICTORIA
2024 lat temu

GRATULUJE „PAPIESKIEMU PROBOSZCZOWI” ,za piekne wrycie do stolkow,coz za inteligencja!!!,a parafianom nadal trzeba mowic „pokorni ludzie bogaci sercem”,a gdzie jest ten bodaty dowodca sercem???,bo raczej widze szyderstwo i pyche,pozdrawiam parafianka z szebni!!!

Back to top button
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x