MiastoWiadomości

Nowy sekretarz Miasta Jasła

Paweł Rzońca, nowy sekretarz Miasta Jasła

Paweł Rzońca został nowym sekretarzem Urzędu Miasta w Jaśle. Tym samym zastąpił Józefa Bajorka dotychczasowego sekretarza, który tę funkcję pełnił od 8 grudnia 2008 r. do 23 marca 2011 r.

Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii samorządu jasielskiego sekretarzem została osoba w ramach awansu wewnętrznego, a nie z powołania zewnętrznego. Nowy sekretarz jest pracownikiem Urzędu Miasta w Jaśle od blisko 14 lat. W tym okresie piastował stanowisko referenta, podinspektora, inspektora, a przez ostatnie cztery lata kierownika wydziału administracji . – Nie traktowałbym to jako powołanie na stanowisko sekretarza, tylko jako awans na kolejne stanowisko urzędnicze – mówi Paweł Rzońca.

Do obowiązków sekretarza należy m.in.: zapewnienie właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowanie polityki zarządzania zasobami ludzkimi w tym: koordynacja procesu podnoszenia kwalifikacji i szkoleń, nadzór nad przestrzeganiem regulaminu pracy, regulaminu wynagradzania oraz innych dokumentów ustalających tok pracy w urzędzie. Do obowiązków sekretarza należy również zapewnienie warunków organizacyjnych, finansowych i materialno-technicznych dla działalności urzędu oraz sprawowanie nadzoru nad całością spraw związanych z udostępnianiem informacji publicznej w Urzędzie. Sekretarz  kieruje pionem Organizacji i Nadzoru.

Poprzedni sekretarz Józef Bajorek w drodze porozumienia stron został pracownikiem urzędu i jest zatrudniony w wydziale gospodarki mieniem.

UM Jasła

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x