MiastoWiadomości

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który w ubiegły piątek uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna zabrał kluczyki kierującemu osobowym volkswagenem i powiadomił Policję. Nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w piątek na ulicy Floriańskiej w Jaśle. Po godz. 12, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze jasielskiej drogówki. Od wskazanego mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego miał 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej jechał osobowym volkswagenem ulicą Floriańską w kierunku Czeluśnicy. Już tam jego zachowanie i styl jazdy wzbudzało podejrzenia. Jadący za nim 34-letni mieszkaniec naszego powiatu zauważył, że mężczyzna jechał niepewnie, zatrzymywał się i wykonywał niebezpieczne manewry, zjeżdżając nawet na przeciwny pas ruchu. W obawie o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu 34-latek zabrał kierowcy kluczyki i przypilnował go, do przyjazdu policjantów.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy z nas w sposób anonimowy może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci z pewnością sprawdzą każdy sygnał.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x