MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Od lutego zdrożeje woda i ścieki. Radni przegłosowali podwyżkę

fot. archiwum
Już od przyszłego miesiąca wchodzi nowa taryfa opłat za wodę i odbiór ścieków. Radni Rady Miejskiej Jasła przegłosowali zaproponowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zmianę stawek opłat.
Aktualne taryfy obowiązywać będą do końca stycznia. Od lutego za dostawę jednego metra sześciennego wody zapłacimy 3,22 zł – o 14 groszy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Więcej zapłacimy także za ścieki, tutaj zmiana jest kosmetyczna i jak twierdzi MPGK wiąże się głównie ze zmianą stawki VAT – zamiast dotychczasowych 3,02 zł za m sześcienny ścieków zapłacimy 3,06 zł.
Zmiana taryfy opłat podyktowana jest przede wszystkim modernizacją sieci oraz stacji uzdatniania. – Nowe inwestycje, które oddaliśmy do użytku, pociągają za sobą wzrost podatku od nieruchomości i amortyzację. – mówi Jan Kmiecik, prezes MPGK w Jaśle, zapewniając jednocześnie, że inwestycje przyczyniły się do jakości dostarczanej wody.
Na tle miast sąsiednich jasielskie stawki za wodę i ścieki są jednymi z najniższych. W Krośnie ceny wzrosły o 55 gr do 6,98 zł, w Sanoku ustalono podwyżkę o 50 gr (8,85 zł), w Rzeszowie ceny idą w górę o 20 gr do stawki 6,83 zł za m sześcienny.
Nowe stawki opłat zostały jednogłośnie zatwierdzone przez radę miejską.
Jaslonet.pl, WŻ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
spiepszający dziad
spiepszający dziad
2024 lat temu

a od kiedy dziady zaczną więcej zarabiać wie ktoś ??????????????

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Wybory za nami to dawaj kopać jaslanów, sobie podwyżki diet a mieszkańcom podwyżki opłat komunalnych- nic tu po moim komentarzu, to po prostu chamstwo jasielskiej władzy. I niech mi nikt nie pieprzy że tak trzeba, trzeba to wypieprzyć kierownictwo łacznie z kmiecikiem z miejskich wodociągów. Dość tam bałaganu i nadużyć. A za to wszystko płacimy my!!!

czesio
czesio
2024 lat temu

A wszystko po to żeby żyło się lepiej:)

S-S
S-S
2024 lat temu

Mieszkańcy Jasła powinni znać pełną prawdę wynikającą z informacji nt.cen wody i ścieków
-podane ceny sa jakimi cenami?-netto,czy brutto,
czy są tam obciążenia za przesyły i inne naliczenia.Czy są to ostateczne ceny?-informacja o cenach w Rzeszowie,to wierutne kłamstwo.Spójrz P.Kmiecik na stronę internetową i póżniej mów prawdę.
cena wody netto 3,11
-cena ścieków netto 3,03,brutto 3,24
……………………
6,35 zł/m3
Skąd Pan wziął cenę 6,83.zł/m3
Panie Przetacznik,jeśli jest Pan zawiedzony i robi Pan minę do złej gry ,to należy zrobić audyt w MPGK i sprawdzić,jak kształtują się koszty na działalnościach,czy występują ,jeśli tak ,to jakie przesunięcia kosztowe na działalnościach

ekspert
ekspert
2024 lat temu

o 14 groszy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.
ale podwyżka o inflacje 😛

Mekintosz
Mekintosz
2024 lat temu

Ceny podnosi MPGK czytaj Kmiecik lub miasto a zaraz blokowcy z JSM będą jechać po spóldzielni i Przetaczniku i tak jest od 20 lat.

Domel do S-S
Domel do S-S
2024 lat temu

Widać jaki z ciebie matematyk !!!
Dadał netto do brutto i sieje zamęt.

pajeczyny i układy
pajeczyny i układy
2024 lat temu

Apel do młodzierzy uciekajcie z tego kraju ! To kraj pijawek z kazdej strony doją zwykłych ludzi .Rodacy jeb…

S-S
S-S
2024 lat temu

Istotnie na linii przesyłu wystąpiło przeinaczenie przesłanej treści.Niemniej jednak wielu mieszkańców Jasła analizuje prawdziwość przekazanej informacji w oparciu o dane internetowe i doszukuje się ogromnych przekrętów.Otóż wg.informacji ceny w Rzeszowie wygl\ądają następująco: woda netto 2,91 ,brutto 3,11 ścieki netoo 3,03,brutto 3,24 …………………………………………….. 5,94 6,35 W zadnym wypadku ceny jak to uzasadniał Kmiecik nie wynoszą 6,83 zł/m3.Żałować należy,że tam podawane są uczciwe dane ,wraz z uzasadnieniem,a w Jaśle nie wiadomo co to za liczby.Tam nikt przy uzasadnieniu nie robi przekrętów,W Jaśle jak się okaże ,to po doliczeniu dodatkowych obciążeń prawdopodobnie średnia cena w Jaśle tych dwóch mediów wyniesie ok.9,00 zł/,m3.Jeśli to… Czytaj więcej »

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Ciekawe, czy S-S to Pan Stanisław S.?

Wojtek
Wojtek
2024 lat temu

Czeluśniak ratuj oszukanych wyborców!

lolo
lolo
2024 lat temu

jasło to skansen

czesiek
czesiek
2024 lat temu

Nawiązując do niektórych komentarzy pozwoliłem sobie zaglądnąć na stronę MPWiK w Rzeszowie gdzie skopiowałem część nowej taryfy . Niestety po przeanalizowaniu wszystkiego nie mogę się zgodzić z głosami niektórych osób wypowiadających się na tym forum . Ceny wody i ścieków Ceny wody i ścieków na podstawie Taryfy na 2011r. obowiązującej od 1.01. 2011r. do 31.12.2011r. ZA ZBIOROWE ZAOPATRZENIE W WODĘ Cena za 1 m³ dostarczonej wody: dla gospodarstw domowych i celów bytowych 3,44 zł (netto (VAT 8 %) 3,72 zł (brutto) dla przemysłu i pozostałych odbiorców 3,47 zł (netto) (VAT 8 %) 3,75 zł (brutto) ZA ZBIOROWE ODPROWADZANIE ŚCIEKÓW Cena… Czytaj więcej »

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x