MiastoWiadomości

Odblaski ratują życie najmłodszych uczestników ruchu drogowego

Ponad 1300 pakietów edukacyjnych oraz światełek odblaskowych trafi w bieżącym roku szkolnym do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu jasielskiego w ramach akcji „LOTOS Bezpieczna droga do szkoły”. Dystrybucją materiałów przekazanych przez Grupę LOTOS S.A. od pięciu lat zajmuje się Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Józef Biernacki, prezes JKMiRD (fot. archiwum JKMiRD)

Najwięcej pakietów trafi do „pierwszaków” z miasta Jasła (411), a w następnej kolejności do: gminy Skołyszyn (138), gminy Jasło (132), miasta i gminy Kołaczyce (110), gminy Dębowiec (105), gminy Nowy Żmigród (94), gminy Brzyska (68), gminy Osiek Jasielski (59) i gminy Krempna (20).

– Do dziesięciu wytypowanych przez organizatora placówek (po jednej z terenu każdej gminy) dotrzemy z materiałami osobiście. Przekazanie pakietów edukacyjnych i światełek odblaskowych będzie tam połączone z wygłoszeniem przez prezesa Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, przedstawiciela danego Urzędu Gminy oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prelekcji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyświetleniem prezentacji multimedialnej na temat BRD i głównego Sponsora. – informuje Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.

Wygląd pakietu edukacyjnego: książeczka oraz światełko odblaskowe (fot. archiwum JKMiRD)

W tym roku będą to szkoły podstawowe w: Błażkowej, Umieszczu, Jabłonicy, Szebniach, Krempnej, Zawadce Osieckiej, Łazach Dębowieckich, Kątach, Kołaczycach oraz Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12 przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Ponadto materiały trafią do przedszkolaków z placówki edukacyjnej położonej na osiedlu Gamrat oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Na zlecenie Grupy LOTOS S.A. Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współpracy ze stowarzyszeniem IPA Region Przemyśl, rozda dodatkowo tysiąc pakietów dla uczniów z terenu powiatu przemyskiego.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdą Państwo na stronie internetowej Grupy LOTOS S.A.: www.bezpiecznadroga.lotos.pl oraz witrynie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego: www.jkmird.pl.

(JKMiRD)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:)
:)
2024 lat temu

Bardzo fajny pomysl 🙂 Oby tak dalej!!!

Paweł
Paweł
2024 lat temu

Panie Biernacki-Trzeba z tym coś zrobić by ktoś z rzadzących wprowadził ustawę – wszystkie kurtki-bluzy-dla dzieci do lat 16 miały wszyte odblaski-tak samo jak i tornistry czy buty(szczególnie te zimowe).

do pawel
do pawel
2024 lat temu

wez sie chlopie stuknij….:/

Demeter
Demeter
2024 lat temu

Panie Józefie – zdrowia i wytrwałości w tym, co Pan robi!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x