InwestycjeWiadomości

Odbudowa po powodzi z pomocą UE

Miasto Jasło planuje złożyć dwa wnioski o przyznanie środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na odbudowę infrastruktury oświatowej i dróg zniszczonych przez powódź w 2010 roku. Rada Miejska Jasła przyjęła na sesji 28 grudnia br. uchwały umożliwiające aplikowanie o unijne fundusze na odbudowę otoczenia przedszkoli miejskich nr 9 przy ul. Szkolnej i nr 11 przy ul. Sikorskiego, a także na naprawę uszkodzonych przez żywioł ulic: Łukasiewicza, Prusa, Sportowej, Kolejowej i bocznych od ul. 17 Stycznia.

Ulica Kolejowa podczas zeszłorocznej powodzi (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Koszt wymiany nawierzchni w/w ulic oraz regulacji i naprawy studzienek oszacowano na ponad 563 tys. zł. Remont zostanie przeprowadzony w przyszłym roku, jeżeli miasto otrzyma dofinansowanie, o które aplikuje, czyli 526 tys. zł (95 proc. kosztów kwalifikowanych) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szacunkowy koszt naprawy zniszczeń popowodziowych wokół obu wymienionych przedszkoli wynosi ponad 826,88 tys. zł. Podobnie jak w przypadku przedszkoli, szkody zostaną naprawione w 2012 roku, o ile Jasło uzyska dofinansowanie z UE w wysokości 776 tys. zł, co stanowi 95 procent kosztów kwalifikowanych. Pozostałą kwotę miasto dołoży ze swojego budżetu. Przy PM nr 9 planowane jest wykonanie m.in. ogrodzenia, chodników, tarasu, podjazdów dla osób niepełnosprawnych i placu zabaw, a w PM nr 11 m.in.: generalny remont schodów wejściowych i wyjściowych na plac zabaw oraz na taras, wykonanie podjazdów, chodników, placu zabaw i remont piwnicy.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROP
LIZODROP
2022 lat temu

Lepiej się za wały weźcie….Drogi naprawiać po powodzi to łatwo.A gdzie kasa dla powodzian za nieodpowiedzialność władz miasta????Też się coś należy,a nie szkołom,do których niedługo nie będzie komu chodzić.Bo kto może spieprza z tego grajdoła!!!!

ixi
ixi
2022 lat temu

brac od socjalistycznej i naiwnej Unii ile sie da!
Ale trzeba tez myslec o skutkach i ZAPOBIEGANIU powodzi a nie tylko o „lataniu dziur” w juz i tak wychodzonych i zmeczonych portkach….

Ava Flatcher Lampucende
Ava Flatcher Lampucende
2022 lat temu

Jak katastrofalna w skutkach jest tego rodzaju ignorancja, o tym chyba nikogo przekonywa

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x