r e k l a m a
MiastoWiadomości

Odkomarzanie i odkleszczanie w Jaśle

arki, place zabaw, boiska sportowe, tereny rekreacyjne, zieleńce – w sumie ponad 30 ha powierzchni miasta zostanie poddanych dezynsekcji w celu pozbycia się uciążliwych kleszczy i komarów.

Miasto Jasło, tak jak i inne miasta w Polsce, w związku z dużą liczbą komarów planuje przeprowadzić akcję odkomarzania i odkleszczania. Akcja jest planowana w dwóch etapach: pierwszy w poniedziałek (17 czerwca) w godzinach wieczornych, drugi po około 3 tygodniach.

Przeprowadzenie akcji jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych.

Do zabiegów użyte zostaną środki chemiczne, atestowane przez Ministerstwo Środowiska. Czas wykonywania (w porach późnowieczornych) pozwala na uniknięcie zabijania owadów pożytecznych. Zabiegi wykonane będą metodą zamgławiania i oprysku.

Miejsca, gdzie przeprowadzane zostaną opryski zostaną oznakowane. Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności i niekorzystanie z tych miejsc podczas przeprowadzania akcji.

Ostatni raz akcja odkomarzania na terenie Miasta Jasła była przeprowadzona w 2010 r. po największej powodzi w naszym mieście. Wówczas była to akcja przeprowadzana metodą agrolotniczą w ramach usuwania skutków powodzi.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X