MiastoWiadomości

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Wczoraj odbyła się „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”. Impreza  profilaktyczna, której inicjatorem jest Komenda Główna Policji miała za zadanie poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. W Jaśle akcja została zorganizowana podczas obchodów „Dnia Kultury Romskiej”.  Uczestniczyli w niej policjanci z jasielskiej komendy.

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Celem zorganizowanej po raz pierwszy w kraju „Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki” jest edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, promowanie mody na życie wolne od uzależnień, a także promocja innowacyjnych działań z zakresu profilaktyki rówieśnicze.

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

W Jaśle akcja zbiegła się z obchodami „Dnia Kultury Romskiej”. W czasie tej imprezy na płycie jasielskiego Rynku działał policyjny punkt konsultacyjno-informacyjny. W specjalnie przygotowanym namiocie policjanci zajmujący się prewencją kryminalną udzielali porad m.in. z zakresu zapobiegania przemocy wśród dzieci i młodzieży oraz w rodzinie, jak też zjawiskom patologii społecznej, w głównej mierze alkoholizmowi i narkomanii. Funkcjonariusze rozdawali również  przygotowane w tym celu materiały edukacyjne.

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

Ponadto policjanci wraz ze strażakami przygotowali pokaz sprzętu, na co dzień używanego w służbie. Jedną z najbardziej obleganych atrakcji była policyjna alfa romeo. Nie brakowało chętnych, chcących choć przez chwilę usiąść za jej kierownicą. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się również możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x