r e k l a m a
MiastoWiadomości

Ogród dla motyli

W Ogródku Jordanowskim, w ramach projektu Rewitalizacja Miasta Jasła, powstaje edukacyjna ścieżka ekologiczna. Ma ona popularyzować wiedzę biologiczną, pokazywać gatunki, które próbują przetrwać w pobliżu człowieka oraz te, które zrezygnowały z życia w naturalnych warunkach i na stałe towarzyszą ludziom. Jednym z elementów ścieżki jest ogród motyli.

Dzieci, dzięki temu projektowi, będą miały okazję poznać rośliny miododajne –  wabiące motyle. Jednym z jego elementów jest ogród motyli, założony jesienią 2019 roku, który ma uświadomić najmłodszym fakt, że owadom takim jak trzmiele czy motyle coraz częściej nie odpowiada współczesne środowisko modyfikowane przez człowieka. Stale maleje liczba miejsc, gdzie te piękne owady mogą spokojnie żyć. Setki motyli giną z powodu coraz intensywniejszej urbanizacji.

Niebawem w ogródku pojawią się również kolorowe domki dla motyli, w których znajdą one schronienie szczególnie na czas hibernacji. W projekcie przewidziano także montaż ekologicznych tablic edukacyjnych.

Urząd Miasta w Jaśle

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
binance launchpad
10 miesięcy temu

I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

binance-
25 dni temu

Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://accounts.binance.com/ka-GE/register?ref=YY80CKRN

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x