Rozmaitości i ciekawostki

Tunel foliowy. Zalety tuneli foliowych

Tunel foliowy przyda się każdemu, kto lubi wiedzieć, jakie jest pochodzenie warzyw i owoców, które je. Tunele foliowe to dobra inwestycja.

Tunel foliowy. Zalety tuneli foliowych

Czym jest tunel foliowy?

Tunel foliowy to znany nam widok w przydomowych ogrodach. Dzięki niemu nasze mamy i babcie, a teraz także my, mogły przynosić do domu mnóstwo warzyw i owoców, o których uprawie miały wszystkie niezbędne dla zdrowia informacje.

Tunel foliowy to idealne miejsce do wzrostu roślin. Jest w nim ciepło, panuje ochrona przed szkodliwym działaniem opadów atmosferycznych i dlatego jest do doskonałe miejsce, by pozwolić roślinom rosnąć.

Tunel foliowy. Zalety tuneli foliowych

Tunel foliowy – zalety

Tunel foliowy posiada mnóstwo zalet, dzięki którym coraz więcej tuneli widać w przydomowych ogrodach. Przede wszystkim jest to lekka konstrukcja, którą bardzo łatwo postawić. W związku z tym także łatwo ją rozebrać, a to oznacza, że bez problemu można uprzątnąć działkę na zimę.

Poza tym tunele foliowe posiadają sporo dodatków, które uprzyjemniają i ułatwiają korzystanie z niej i pracę w niej (np. pielenie). Są to na przykład okna z moskitierami. Dzięki nim – jeśli pracujesz w tunelu wieczorem – możesz przewietrzyć nagrzaną przez cały dzień przestrzeń, nie doprowadzając do inwazji komarów.

Kolejna kwestia to drzwi. Drzwi – wiadomo – rzecz niezbędna. Kiedy chcemy zabezpieczyć tunel i znajdujące się w nim rośliny (owoce, warzywa i kwiaty), musimy zamknąć na noc wszelkie wejścia. Najłatwiejszy rodzaj to zamykanie poprzez zamek przesuwny. To łatwe i nie nastręcza żadnych trudności.

Warto zwrócić uwagę na to, aby sufit w tunelu foliowym był umieszczony wysoko. Przecież zamierzamy do niego wchodzić, aby pilnować wzrostu roślin i wypadałoby, żebyśmy dali radę się tam zmieścić. Poza tym dzięki wysokiemu sufitowi – rośliny mają większe możliwości i większe pole do popisu.

Tunel foliowy nie jest drogi. To kolejny plus. Mimo że jest to pewna inwestycja, to zwróci się ona zdecydowanie w wielu smacznych i zdrowych – bo swoich własnych – warzywach i owocach. Oszczędzisz czas na zakupach i oczywiście pieniądze, które wydałbyś na sklepowe produkty.

Tunel foliowy. Zalety tuneli foliowych

Tunele foliowe – metal czy plastik?

Tunele foliowe mogą być wykonane z różnych materiałów. W pierwszej kolejności chodzi o to, z czego będzie wykonany stelaż. Opcje są takie: plastik lub metal. Która będzie dla Ciebie lepsza? Musisz sam zdecydować. Metal kojarzy się z większą stabilnością (i faktycznie taki jest, stabilny), natomiast plastik jest lżejszy i łatwiej go obsługiwać. Co wybierasz? Każda opcja będzie dobra – zdecyduj, która jest wygodniejsza dla Ciebie.

Posiadanie własnego tunelu foliowego to ważna, cenna sprawa. Dzięki niemu możesz częstować swoich domowników i gości smakołykami, których pochodzenie znasz od małego ziarenka. Zanim postawisz tunel, weź pod uwagę, na jakim podłożu stanie tunel. Czy wykorzystasz go na grządkach, osłaniając to, co bezpośrednio rośnie w ziemi, czy może postawisz w nim skrzynki i donice z rosnącymi na przykład pomidorami czy kwiatami? W tym drugim przypadku musisz znaleźć odpowiednie podłoże, które nie musi być przygotowane pod przyjęcie roślin, czyli trawę lub kostkę. W pierwszym przypadku sprawa jest jasna – ziemia musi być odpowiednio przygotowana.

Artykuł zewnętrzny

Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x