MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Okradli modlącą się kobietę

Policjanci zatrzymali dwóch chłopców, którzy w kościele okradli mieszkankę Jasła.  Nieletni wykorzystali nieuwagę modlącej się kobiety i zabrali jej z portfela kilkaset złotych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Okradli modlącą się kobietę (fot. KPP Jasło)

W minioną sobotę do komendy w Jaśle zgłosiła się 71-letni mieszkanka miasta. Starsza pani zawiadomiła, że  została okradziona.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po południu wybrała się do kościoła w Jaśle. Po wejściu do środka usiadła w jednej z ław, obok położyła reklamówkę z zakupami i zaczęła się modlić. Po chwili wstała i podeszła do pomnika św. Antoniego zaświecić świeczkę. Gdy wróciła okazało się, że ktoś ukradł jej kilkaset złotych ze znajdującego się w reklamówce portfela.

Pokrzywdzona poinformowała funkcjonariuszy, że kradzieży mogli dokonać będący w kościele nieletni chłopcy. Na podstawie zabranych informacji i przekazanych przez kobietę rysopisów, policjanci wytypowali sprawców. Okazali się nimi 12 i 14-latek z Jasła, którzy byli już wcześniej notowani przez Policję w związku z popełnianiem podobnych przestępstw.

Nieletni zostali doprowadzeni do komendy i przesłuchani w obecności jednego z rodziców. Chłopcy przyznali się do kradzieży. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
domino
domino
2024 lat temu

bo pracy nie ma w tym kraju to se chłopy radzą jak mogą ;D

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Gdybyśmy doszli do władzy to nie karano by naszych milusińskich i kiboli.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Kiedyś to się małolata PRZYBIJAŁO do pręgierza za ucho. Stał, dopóki się sam nie urwał. Ach, gdzie te czasy…

mm
mm
2024 lat temu

Talibowie za kradzież ucinali rękę

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Nie tylko oni. Ta kara obowiązywała w całej Europie, oczywiście, jeśli wartość ukradzionej rzeczy była niska. Jak się miało szczęście, to można było wylądować na zesłaniu. W przeciwnym razie wieszano.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x