Wiadomości

Olimpiada w Trzcinicy

W Zespole Szkół w Trzcinicy w dniach 17 – 18 stycznia, zostanie przeprowadzony II etap ogólnopolskiej XXXV Olimpiady Geograficznej i XVIII Nautologicznej. To pierwsza taka impreza naukowa organizowana na terenie powiatu jasielskiego.

Co roku olimpiada cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i szkół, a także władz samorządowych. W tym roku do Trzcinicy przyjedzie ponad 90 uczniów z województwa Podkarpackiego i Małopolskiego. Młodzi pasjonaci geografii i nautologii (nauki o rozwoju i historii żeglugi) będą zmagać się w dwóch turach konkursu – pisemnej i ustnej. Zwycięzcy, zakwalifikują się do etapu centralnego.

Finaliści i laureaci etapu centralnego, są zwolnieni z egzaminu maturalnego z geografii oraz mają ułatwioną drogę na niektóre kierunki studiów wyższych.

Najlepsze osoby reprezentują Polskę na przeprowadzanej co dwa lata międzynarodowej olimpiadzie geograficznej. Warty odnotowania jest fakt, iż na każdych międzynarodowych zawodach, reprezentanci z Polski zajmują bardzo wysokie miejsca.

Olimpiada jest również okazją do promocji regionu, w którym przeprowadzany jest etap. Organizatorzy przygotowali więc kilka atrakcji dla gości, którzy przyjadą do Trzcinicy. Między innymi zaplanowano wyjazd dla opiekunów pod hasłem „Ciekawostki Powiatu Jasielskiego”, w ramach którego goście odwiedzą Dębowiec, Folusz, Mrukową, Kąty, Krempną i Trzcinicę. Będą mogli zaznajomić się ze specyfiką przyrodniczą Magurskiego Parku Narodowego, odwiedzą Ośrodek Edukacyjny i Muzeum Magurskiego Parku Narodowego.

W Trzcinicy natomiast, zaplanowano wykład „Karpacka Troja – wielkie odkrycie XX wieku”.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając, Starosta Jasielski Adam Kmiecik. Patronat Naukowy objął Uniwersytet Jagielloński.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trzcinicok
trzcinicok
2023 lat temu

Taaa opiekunowie będą sobie jeździć, zwiedzać i <drink>… ale nie ma sprawy.. my jeździć nie będzie, zwiedzać nie będziemy.. ale na pewno <drink>-ować będziemy 😀 😛

maria
maria
2023 lat temu

to jest Zespol Szkol ktory bardzo cenie poniewaz ukonczylam go 39 lat temu i jestem dumna z tej Szkoly do dzis

nie zdałem matury z gegry
nie zdałem matury z gegry
2023 lat temu

ooo coś dla mnie 😀

tegoroczny maturzysta
tegoroczny maturzysta
2023 lat temu

ja też pewnie nie zdam :/

miastowy
miastowy
2023 lat temu

"Patronat Naukowy objął Uniwersytet Jagielloński."
a co uniwersytet ma do takiej dziury jak trzcinica?

absolwent
absolwent
2023 lat temu

"do miastowego" szkoła zakwalifikowała się do programu Szkoły Jagielońskie i może przez to UJ objął patronat a tak na marginesie ciekawe w jakiej Ty metropolii mieszkasz

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x