Wiadomości

Otwarcie sali gimnastycznej w Nienaszowie

Otwarcie sali gimnastycznej w Nienaszowie
Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nienaszowie ma nową salę gimnastyczną. Otwarcia dokonano w niedzielę, 17 października br., i tym samym podsumowano całość inwestycji, która rozpoczęła się końcem 2000 roku, kiedy to na teren budowy nowej szkoły wjechał pierwszy ciężki sprzęt.
Szkołę tą oddano do użytku zaledwie dwa lata temu, jednak historia jej powstania jest o wiele dłuższa, ponieważ już 30 lat temu mieszkańcy Nienaszowa rozpoczęli starania o jej wybudowanie. Początki tej inwestycji nie były łatwe. Pierwsze pieniądze na budowę szkoły pochodziły od mieszkańców, którzy na własny koszt zakupili 10 000 sztuk cegły oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy po 1000 zł od każdego domu w miejscowości. Jednak pozwolenie na budowę pojawiło się dopiero 7 kwietnia 1999 roku, a budowa ruszyła pod koniec 2000 roku. Po wielu latach zmagań mieszkańców i samorządu lokalnego zakończono inwestycję i 27 lutego 2008 otwarto nowy budynek szkoły w Nienaszowie. Do wykończenia została jeszcze sala gimnastyczna, nad którą prace wykończeniowo – budowlane kosztowały blisko 900 tys. zł i trwały do 2010 roku.
Otwarcie sali podsumowało całą budowę, która kosztowała prawie trzy i pół miliona złotych. Na otwarcie Sali przybył wójt Gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn, zastępca wójta Franciszek Miśkowicz, przewodniczący rady gminy Zenon Książkiewicz, członkowie rady gminy, radni powiatowi, sołtysi i dyrektorzy szkół z Gminy Nowy Żmigród, uczniowie zespołu szkół w Nienaszowie i mieszkańcy, a także Zasłużony dla Gminy Nowy Żmigród ks. Prałat Zygmunt Kudyba, który poświęcił salę i krzyż, który w niej zawisł.
Przybyli goście wyrazili swoje zadowolenie, że po wielu latach ciężkich zmagań wspólnym wysiłkiem udało się wznieść tak potężny gmach szkoły.
Sala po poświęceniu została otwarta pierwszym golem, którego strzelił wójt gminy wraz z ks. proboszczem z Nienaszowa oraz występami dzieci i grupy akrobatycznej massive attack.
WŻ, UG Nowy Żmigród
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
2024 lat temu

Brawo dla mieszkańców! Powinni być oni wzorem dla rodziców, którzy pozwalają władzom na likwidacje szkół w swoich miejscowościach. Piękny budynek, piękna sala gimnastyczna! Super impreza! Super dyrektor!

Bolo
Bolo
2024 lat temu

Myślę że to zasługa Gosi T.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x