MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Otwarto polski konsulat w Segedynie

Od 14 września br. w Segedynie na Węgrzech oficjalnie funkcjonuje polski konsulat honorowy. Pierwszym polskim honorowym konsulem został jaślanin Karol Biernacki.

Otwarto polski konsulat w Segedynie

Do obowiązków nowego konsula należeć będzie udzielanie pomocy obywatelom polskim w załatwianiu swoich spraw, reprezentowanie Polski w regonie i organizowanie takich programów, które przybliżają kulturę polską. Karol Biernacki dziękując za zaufanie i pomoc, powiedział że nie ma większego wyróżnienia, niż służenie swojej ojczyźnie, wszystkimi swoimi umiejętnościami i siłami.

Otwarto polski konsulat w Segedynie

W oficjalnych uroczystościach, które odbyły się w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Segedynie, uczestniczył Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła oraz Edward Gierut, reprezentujący środowisko gospodarcze Jasła.

Otwarto polski konsulat w Segedynie

Jaślanin Karol Biernacki jest mieszkającym w Segedynie  historykiem, dyrektorem archiwum wojewódzkiego i organizatorem wielu wystaw i programów o tematyce polsko-węgierskiej.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
annaLIZODROPULOS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LIZODROPULOS
Gość
LIZODROPULOS

Powtarzanie „sukcesu” jest śmieszne,zwłaszcza z ujęciem na zdjęciu burmistrza!!!! A co My mamy z tego???Normalni jaślanie???? Co?

anna
Gość
anna

Pan Gierut to już nie z PiSem i Posłem Rzońcą trzyma? Chyba, że wyznaje zasadę „petunia non olet”.

Close
X