r e k l a m a
MiastoWiadomości

Pacjent odzyskał rękę w jasielskim szpitalu

Czterech chirurgów i dwóch anestezjologow z jasielskiego szpitala przez niemal siedem godzi przyszywało rękę 59 l.pacjentowi. Mężczyzyna stracił rękę aż po łokieć przycinając drewno wyżynarką w pobliżu swego domu w Bączalu Dolnym.

Pacjent odzyskał rękę w jasielskim szpitalu(fot. wieszjak.pl)

Rodzina wezwała Pogotowie Ratunkowe, a zespół chirurgów z oddziału ortopedii, traumatologii i mikrochirurgii ręki jasielskiego Szpitala
Specjalistycznego niemal natychmiast przystapił do bardzo trudnej i długiej operacji. Jasielscy chirurdzy od lat specjalizują się w mikrochirurgii ręki i rocznie wykonują około dwustu zabiegów związanych z urazami dłoni, czy obciętymi palcami.

Z odcięciem całej ręki aż po łokieć nie spotykają się często, ale podobną operację, także zakończoną sukcesem wykonali u pacjenta z powiatu jasielskiego pięć lat temu. Mikrochirurgia ręki stanowi 20 procent wszystkich zabiegów wykonywanych rocznie na tym oddziale.

Radio Rzeszów

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2021 lat temu

Gratuluję lekarzom sukcesu…Oj,jakby się chciało,żeby w Jaśle było wielu tak kompetentnych osób w różnych dziedzinach życia,zwłaszcza u władzy….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X