PolitykaWiadomości

Pankiewicz z PSL-em startuje do sejmu

Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło, oficjalnie rozpoczął kampanię parlamentarną. Do sejmu stratuje z numerem 10 z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na zwołanej w środę konferencji prasowej przedstawił swój program wyborczy.

Pankiewicz z PSL-em startuje do sejmu (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Pankiewicz chce realizować cztery główne punkty: zrównoważony rozwój Podkarpacia, pobudzanie gospodarki, oświatę oraz bezpieczeństwo. Jak mówi proponowane przez niego rozwiązania wynikają z długoletniej pracy samorządowej i są odpowiedzią na palące problemy Podkarpacia.

Pankiewicz z PSL-em startuje do sejmu (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

„Czuję się dobrze w tym środowisku”

Stanisław Pankiewicz rządzi nieprzerwanie gminą Jasło od trzynastu lat. Choć do tej pory był kojarzony z PiS-em z listy którego startował w wyborach samorządowych, to nie obce jest mu Polskie Stronnictwo Ludowe, z którym od siedmiu lat rządzi gminą, a od trzynastu lat współpracuje na szczeblu regionalnym.

– Stanisław Pankiewicz został zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe z racji swojego ogromnego doświadczenia w działalności samorządowej oraz posiadanych cech charakteru, które sprawiają, że potrafi jednoczyć społeczeństwo i nie boi się podejmować wyzwań. Jest najlepszym kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego – mówił na konferencji Kazimierz Sanokowski, prezes miejsko-gminnego koła Polskiego Stronnictwa Ludowego w Jaśle.

Pankiewicz z PSL-em startuje do sejmu (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

– Rok przed wyborami samorządowymi na Święcie Ludowym Polskie Stronnictwo Ludowe wyraźnie udzieliło mi poparcia na urząd wójta na obecną kadencję. Od tamtego okresu trwały systematyczne rozmowy, które skłoniły mnie do podjęcia tej decyzji, z czego się cieszę, bo czuję się dobrze w tym środowisku – mówił Stanisław Pankiewicz.

Ostatnia kadencja jako wójta gminy Jasło

Pankiewicz z PSL-em startuje do sejmu (fot. Gmina Jasło)

Tłumacząc swoją decyzję o starcie do sejmu Pankiewicz dodał, że jest ona podyktowana tym, iż nie będzie więcej kandydować na wójta gminy Jasło, dlatego swoje doświadczenie chce skutecznie wykorzystać w sejmie

– Nikt nie przesądza kwestii rządzenia po wyborach 9 października. Ale uważam, że status koalicyjny powinien się utrzymać – mówił Pankiewicz. I dodał, że dla niego nie jest celem samym w sobie kandydowanie do parlamentu tylko chęć zrealizowania konkretnych działań.

Zrównoważony rozwój Podkarpacia i pobudzenie gospodarcze

Wójt gminy Jasło, w sejmie chce głównie walczyć o tzw. „Janosikowe.” Uważa, że finansowanie samorządów o niskich dochodach własnych przez aglomeracje o dużych dochodach jest niezbędne by większość miast i gmin na Podkarpaciu mogła się rozwijać.

Będzie chciał zabiegać o zmianę zasad przyznawania środków unijnych na inwestycje komunalne, uwzględniające realne warunki terenowe Podkarpacia. Chce rozwiązać problem niedoborów wodnych przez stworzenie warunków dla finansowania lokalnych komitetów budowy wodociągów.

W swoim programie proponuje również zwiększenie nakładów na finansowanie infrastruktury drogowej dla terenów podgórskich. A w kwestiach komunikacyjnych będzie domagał się ujęcia w programach centralnych budowy rozwiązań komunikacyjnych dla naszego regionu.

Stanisław Pankiewicz opowiada się za preferencyjnymi warunkami do tworzenia grup producenckich. Proponuje stworzenie programu unijnego dla wsparcia spółek melioracyjnych.

Oświata i bezpieczeństwo

W kwestiach oświatowych proponuje wprowadzenie ustawowego minimum liczby uczniów w placówkach oświatowych, od którego budżet państwa zapewniłby finansowanie. W przypadku niespełnienia tego minimum ustawowa byłaby zgoda na prowadzenie szkół niepublicznych. Chce również połączenia placówek przedszkolnych z klasami nauczania początkowego (1-3).

Pankiewicz z PSL-em startuje do sejmu (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

W kwestiach bezpieczeństwa chce stworzenia skutecznego systemu ostrzegania i minimalizowania skutków powodzi, który dotyczyłyby całego dorzecza zlewni. Chce również podjąć starania w kwestii wypracowania rozwiązań systemowych dotyczących osób poszkodowanych przez osuwiska.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2024 lat temu

Kameleon lub poprostu ARBUZ

wyborca
wyborca
2024 lat temu

Panie Pankiewicz zrobił Pan kiepski wybór.Z Pisu do PSL-u na 10-te miejsce niosąc czerwoną latarkę .Jeśli się marzy Panu stołek poselski,to czeka na Pana w Samoobronie poz.1 i później koncówka Leppera.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Czy w programie jest także dekomunizacja i osunięcie od władzy ludzi , którzy tamtym systemem kierowali, w nim czynnie uczestniczyli, lub byli jego obrońcami {np. na wzór Czech} ??? Przedwyborczy makijaż nic tu nie pomoże….i tak będą dalej robić swoje…Nadzieja jeszcze w ugrupowaniach , którzy tej władzy nie sprawowały i nie zmieniają swych poglądów jak chorągiewki , lub protest głosować – skreślając wszystkich { może to by im dało do zrozumienia }……….

darknesss
darknesss
2024 lat temu

dokladnie sprzedal PiS dla mozliwosci kandydowania. Kariera i kariera tyle sie dla niego liczy

JERZY
JERZY
2024 lat temu

Tłumy nieprzebrane,jak widać na zdjęciach wyżej,świadczą o sile kandydata Pankiewicza zwolennika PIS i PSL przemiennie….Widać,ze gość ma program:posadzić zada na fotelu poselskiego „dziada”…
Im więcej pokazów,akrobacji kandydata,tym mniej szans na wyjazd do Warszawy tegoż brata….

xxyyxx
xxyyxx
2024 lat temu

Zagłosuję na Pana ale pod jednym warunkiem – proszę wymienić co Pan przez te 13 lat zrobił tutaj na lokalnym gruncie dla zwykłego śmiertelnika ???
Proszę o poważne dowody .

krs
krs
2024 lat temu

jako wójt nie liczy się z ludzmi to broń nas Panie przed takimi posłami …..z Warszawy to dopiero mało widać !!!!….chyba że poselska DIETĘ w portfelu …mam nieodparte wrażenie że o to chodzi !!!!

ciech
ciech
2024 lat temu

Szczury uciekają z tonącego okretu.

uno
uno
2024 lat temu

Stasiu, Stasiu, co wnuki powiedzą o twoich przesiadkach, czy ci nie jest wstyd…

wyliczanka
wyliczanka
2024 lat temu

A oto ludzie z Jasła z liczących się partii,a chętni do centralnego koryta:
– PO poz.8 Adam Kmiecik-niepowetowana strata dla Starostwa
-PiS poz.8 Bogdan Rzońca-już nie będzie lekcji śpiewu i wf-u w ekonomiku,
-PiS poz,12 Maria Kurowska-nawet sołtys w Dąbrówce się śmieje,
-PSL poz.10 Stanisław Leon Pankiewicz -mniej jednego z ugorów,bo będzie zasiadał w Sejmie,
-PSL poz.21 Alicja Zofia Zając-druga kosmonautka po Wali wybiera się z motyką na słońce,
-SLD poz.3 Janusz Przetacznik-wielkie opłakiwania w blokowiskach po „wspaniałym” gospodarzu. . Jeśli z Jasła do W-wy wyfruną takie tęgie głowy,to już będzie i mniej kabaretu i więcej smutasów

KAZIO
KAZIO
2024 lat temu

Proponuję dokonać wyboru Jaślaka do Warszawy wg kryterium wagi,czyli im większa dupa tym lepsza w fotelu poselskim… Cosik mnie się zdaje,że Pankiewicz to piórko….

platforma
platforma
2024 lat temu

Ucieka z gminy którą doprowadził do zapaści. Radziłbym Panom i Paniom dziennikarzom przyjżeć się bliżej jak gmina Jasło stoi, to dowiedzą się jak jest naprawdę. Pankiewicz chce wiać z gminy bo w wyborach na wójta pokaże się jak jest naprawdę i zmieni się obraz „wspaniałego” wójta, nieomylnego i „dobrego gospodarza”.

ewa
ewa
2024 lat temu

Głosujcie na ludzi Palikota,-też się zaczynają na „Pa”

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x