MiastoWiadomości

Partnerstwo na rzecz rozwoju południowej części województwa podkarpackiego

Rada Miejska Jasła wyraziła zgodę na realizację projektu „Partnerstwo na rzecz rozwoju południowej części województwa podkarpackiego”, którego liderem jest Gmina Krosno, a partnerami: Gmina Miasto Jasło, Gmina Miejska Sanok, Powiat Krośnieński, Powiat Jasielski i Powiat Sanocki.

Urząd Miasta Jasła (fot. Wojciech Żebracki, Jaslonet.pl)

Szacunkowa wartość projektu to 2 miliony złotych, z czego dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 – 2014, wyniesie 85 procent kosztów. Koszt jaki poniesie Miasto Jasło wynosi 60 tys. zł: po 30 tys. zł w latach 2014 i 2015.
Zakres projektu obejmuje m.in. opracowanie: zintegrowanej strategii rozwoju powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego, koncepcji poprawy dostępności komunikacyjnej tego obszaru oraz koncepcji rozwoju przestrzeni publicznych służących wzmocnieniu lokalnych więzi społecznych na obszarze objętym projektem.

Podjęcie uchwały stanowi kolejny krok (po realizacji projektu „Jasielska Strefa Usług Publicznych”) w przygotowaniu Miasta Jasła do pozyskiwania środków z nowej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020. Realizacja projektu umożliwi opracowanie dokumentów, które w istotny sposób zwiększą możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na rozwój Jasła. Wspólna z Krosnem i Sanokiem realizacja projektu wzmocni i poszerzy zakres działań prowadzonych w ramach Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka. Dotychczas współpraca obejmowała głównie inicjatywy kulturalne i promocyjne. Planowane w ramach projektu dokumenty, w tym opracowanie zintegrowanej strategii rozwoju, stanowić będą podstawę współpracy gospodarczej i inwestycyjnej.

Projekt „Partnerstwo na rzecz rozwoju południowej części województwa podkarpackiego” będzie realizowany pod warunkiem uzyskania dofinansowania z funduszy Mechanizmu Finansowego EOG oraz budżetu państwa, w wysokości 85 procent wartości całego projektu.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

Dzisiejszy artykuł w „Super Nowościach” pt.Podkarpacie pogrąża się w bezrobociu i biedzie.pow.jasielski bezrobocie 19,4 %,pow.sanocki 14,1%.Trudno tutaj o pytanie do P.Czerneckiego co ma do powiedzenia w tym temacie.Jeśli Burmistrz Sanoka umiał i umie dbać i zapobiegać likwidacji zakładów przemysłowych,a w Jaśle czyniono i czyni sie bezkarnie i bez ograniczeń.Niemniej jednak należy zadać temu Panu pytanie.Czy mimo tak ogromnego bezrobocia i biedy w Jaśle należy mieszkańcom jeszcze dokładać?.Otóż rzecz dotyczy wielkości opłat czynszowych w Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.Za administrowanie i utrzymywanie wielu rodzinnych,kolesiowskich spółek mających wyłączność robót w JSM trzeba zapłacić za lokal o pow.42 m2 na I-szym piętrze z centralnym ogrzewaniem,zimną… Czytaj więcej »

LUZAK
LUZAK
2024 lat temu

Ja powiem krótko.Ludzie jak głupio wybieracie ,tak macie.A macie pusto w garnkach,zero szansy na pracę,depresję.Macie to na co zasłużyliście głosując na tych co mają was tam gdzie słońce nie dochodzi.Cieszcie się,radujcie w oczekiwaniu na komorników,co za niepłacone rachunki zajmą wam konta,i kąty(do zamieszkania!!!.Bo stać was na aktywność,na walkę o zmianę warunków nie stać.Za dużo tchórzostwa siedzi w was…Takie są tu obyczaje,niech zatem Jasło pada i już nie wstaje!

SiP+OP+DLS+LSP
SiP+OP+DLS+LSP
2024 lat temu

Luzak warto podpowiedzieć,iż wedle sugestii najlepszym wyjściem byłoby zastosować m-dę zapożyczoną z Lipc Reymontowskich.Tam chłopi poradzili sobie z Jagną,Trzymając się podpowiedzi może i w Jaśle należy podobnie postąpić.Miejsca na wywózkę przy ul.Żniwnej jest dużo.Ustalić z policją czasowe zamknięcie ulic,ustalić ze strażą miejską dozór,ażeby przy załadunku nie uciekli.

LUZAK
LUZAK
2024 lat temu

Jest pełna moja zgoda na to co za mną w komentarzu napisano.Z małą poprawką. Zamiast wozu drabiniastego użyłbym ciężarówki-by więcej obwiesi się zmieściło i opuszczenie miasta zaszczyciło!!! Innymi słowy: zbiorowy kop w dupę na Żniwnej jest konieczny!

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x