Wiadomości

Patron egzorcystów znalazł miejsce w DPS w Foluszu

Prawie dwumetrowa figura Michała Archanioła stanęła na terenie Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Już niedługo patron egzorcystów może być także patronem powiatu jasielskiego.

Rada powiatu zdecyduje czy św. Michał Archanioł będzie patronem powiatu. Chcemy żeby otaczał opieką powiat jasielski, szczególnie w tym miejscu, gdzie mamy miejsce zwane Diablim Kamieniem. Dla przeciwwagi właśnie stąd Michał Archanioł będzie spozierał na cały powiat jasielski – mówił dziś Adam Pawluś inicjator budowy figury.

Figura Michała Archanioła ma niecałe 2m wysokości, została wykonana przez pracownię w Płowcach k/Jarosławia, natomiast projektem podstawy tego pomnika zajął się pan Wojciech Frączek, architekt, który ma na swoim koncie m.in. projekt pomniku przy I Liceum – Golgotę Wschodu.

Koszt pomnika wyniósł 15 tys. zł, a pieniądze pochodziły ze składek i darowizn kilkunastu fundatorów.

Były drobne wpłaty i były duże wpłaty – powyżej tysiąca i dwóch tysięcy złotych, jak i takie po 20 zł, wpłacane również przez pracowników starostwa – tłumaczy Pawluś.

Swojego zadowolenia z postawienia figury Michała Archanioła na Foluszu nie kryła Alicja Zając, która wielokrotnie podkreślała, że będzie jej patronem.

Jest to dla nas, dla mnie – byłej radnej, przewodniczącej rady, ale myślę dla całego powiatu wielka uroczystość i wielkie wydarzenie. Szczególny patron, który będzie roztaczał z Folusza na cały powiat jasielski i myślę, że na najbliższą okolicę swoje łaski i swoją opiekę, która jest nam niezmiernie potrzebna w codziennym, niełatwym życiu – mówiła dziś Alicja Zając.

Pomnik postawiony został na terenie Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Dyrektor placówki podkreśla, że pomnik dla pacjentów ma symboliczne znaczenia. Wiele osób nadal postrzega osoby chore psychiczna jako osoby opętane.

Jest to czasami wynikiem braku rozpoznania choroby psychicznej. Jak idzie ktoś do egzorcysty, myśli, że jest opętany, a okazuje się po czasie, że jest chory psychicznie – tłumaczy Rafał Gużkowski, dyrektor DPS w Foluszu.

Dzięki tej figurze, zdaniem dyrektora, łatwiej będzie przełamywać stereotypy w ludzkiej mentalności.

Mogę powiedzieć teraz, że dzięki temu, że ta figura jest na terenie Domu Pomocy Społecznej ludzie zauważą, że nie jest to już kwestia złego ducha, a wręcz przeciwnie. Ci chorzy zwracają się do Michała Archanioła o to, aby ich uzdrowił i aby ten zły duch na nich nie oddziaływał – dodaje Gużkowski.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pacyfik show
Pacyfik show
2024 lat temu

Yes! To są jaja jak u buhaja,i tak se orzekła rada,nierada…Czego to ludzie nie wymyślą powiedziały plemniki spływając po brodzie….:lol:

Łemko
Łemko
2024 lat temu

Michał Archanioł – patron Ukrainy ! Mocne !

lj
lj
2024 lat temu

A dlaczegonie pomnik Stalina? On też nas wyzwolił od Hitlerowców.

Matka
Matka
2024 lat temu

Ale brutal z tego Michała Archanioła. Depta człowieka. To jakiś bandzior. Moje dziecko się rozpłakało, jak zobaczyło ten pomnik.:no:

..................
..................
2024 lat temu

…………biedakom na Foluszu całkiem padnie na psychikę od tego widoku :smilewinkgrin:

..................
..................
2024 lat temu

"Chcemy żeby otaczał opieką powiat jasielski, szczególnie w tym miejscu, gdzie mamy miejsce zwane Diablim Kamieniem" LUDZISKA kolejny bożek, a na hołd i szacunek dla BOGA już nie macie miejsca!!!!!
Boże widzisz i GRZMISZ a ciemnota ŚLEPA:lol:

bbbrrrrrrr
bbbrrrrrrr
2024 lat temu

OJJ MATKA as madra jak woda w kiblu

czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

Pani Senator z "firmowym" parasolem wygląda nieźle. A tak w ogóle to po co na Foluszu ten pomnik?

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Mam nadzieje że na tym portalu pojawi sie mój komentarz do archanioła. Niestety, w portalu jasło4u cenzura pisowska wycięła go. To sie nazywa demokracja po PiS-owsku. Tchurze!!!!

wujek
wujek
2024 lat temu

Przecież święty Antoś ma od dawna duży zasięg i również troszczy się o powiat.Po co nam drugiego opiekuna-patrona?

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Proszę wpisać hasło:błędy doktryny katolicyzmu rzymskiego i kliknąć -szukaj.W temacie dekalog w/g Biblii Tysiąclecia,wydanie IV Wydawnictwo Pallotium Poznań 1996 jest napisany punkt 2 Dekalogu.Nie będziesz czynił żadnej rzeźby,ani żadnego obrazu……………………………….."Panie Pawluś i Pani senator co Wy wyprawiacie?

Małgosia
Małgosia
2024 lat temu

Jasiu, a Ty myślałeś, że tego pomnika już nie będzie. Nie doceniłeś naszych władz.

Oj Boże
Oj Boże
2024 lat temu

Podobno mają zarezerwowane miejsca w DPS, stąd postawili sobie jakiegoś Antychrysta…:upset:

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Ewidentnie widać,że idą nowe wybory.Oni zrobią wzszystko aby się promować

anna
anna
2024 lat temu

Święty Antoni broń nas przed Pawlusiem.

dawid
dawid
2024 lat temu

PiS juz poprostu nie wie co ma ze soba zrobic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tylko patrzec jak poostawia Lechowi jais pomnik na rynku obok fontanny, taka miniaturke samolotu a na niej siedzacy Leszek machajacy raczkami w goglach i szaliku:lol:

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

K**wa!Normalne średniowiecze.Ten o egzorcyzmach,ten o przeciwwadze dla diablego kamienia.Czy nażarliście się takich prochów jak Jarek,czy kampania wyborcza rozmiękczyła wam mózgi? Ciemnota.Będzie roztaczał łaski.Nad Smoleńskiem już roztoczył.Nie wystarczy?:uhoh::lol:

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

Nawet JP.II był przeciwnikiem stawiania pomników {monumentów} – mówił, aby raczej budować żywe pomniki: dobra, pomocy potrzebującym, czy narodowej jedności… Wszelkie rzeczy zbudowane na ludzkiej krzywdzie i wyzysku wcześniej , czy później zmarnieją …

psychiczna
psychiczna
2024 lat temu

Oczy piecieram i po głowie się drapię. Czy ja snię, czy mam jakieś zwidy. Racjonalnie nie jestem w stanie zrozumieć złotych mysli wypowiadanych w tym aktykule. Sznowna Władzo – opamiętajcie się, bo my nie jestesmy aż tak głupi, ciemny lud, żeby takie banialiki do nas kierować.Wysilcie swoje szare komórki (jeżeli jeszcze macie) i bardziej racjonalnie uzasadniajcie swoje durne decyzje.

anty pis psychotropy
anty pis psychotropy
2024 lat temu

co to ciemnogród średniowiecze to zły sen ludzie gdzie my mieszkamy państwo świeckie laickie a nie zabobony ze chory psychiczny opętany ze mu michal pomoże że diabli kamień szok a słowa A. Zając nie pojmuje

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

TO PAN PAWLUS BĘDZIE STAROSTĄ ?,ZAWSZE STAJE NA PIERWSZYM PLANIE A OSTATNIO NA ZDJĘCIACH JEST WSZĘDZIE.

miniek
miniek
2024 lat temu

I znowu Jasło stało się sławne.Wcześniej dąb,a teraz egzorcysta

AntyRM
AntyRM
2024 lat temu

A labidzicie i narzekacie i tak nic z tego nie będzie.
Wczoraj przez przypadek strojąc radio słyszę ten aksamitny głos naszego byłego premiera "ja nie ponoszę odpowiedzialności za to że bito kobiety które broniły krzyża symbolu wiary….. obecna władza powinna odejśc bo się nie nadaje" itp, takie banialuki mocherowy guru opowiada swoim wiernym fanom R-maRyja.. Więc nie labidźcie bo i tak lepiej nie bedzie…

anty pis
anty pis
2024 lat temu

precz z państwem WYZNANIOWYM gdzie jest rzecznik praw obywatelskich gdzie jest KONSTYTUCJA

Lucynka
Lucynka
2024 lat temu

Do ciekawego.Widocznie Jasło na takiego starostę sobie zasługuje

asf
asf
2024 lat temu

o ile nie sa to osoby/firmy prywatne ew.kosciol, nalezy wyszczegolnic tych fundatorow !! po drugie dajcie juz spokoj z tym ciemnogrodem…co za kraj..:/

Lenin włodek
Lenin włodek
2024 lat temu

Opętani!Tylko tak można określić to towarzystwo.Dobrą diagnozę przedstawił dyrektor DPS,tylko kwestia interpretacji…:lol::upset:

wiesiek
wiesiek
2024 lat temu

Nie,oni nie są opętani.Oni walczą o głosy ciemnogrodu

precz z klerykalizmem
precz z klerykalizmem
2024 lat temu

potrzeba takich ludzi jak Palikot dosc klerykalizmem świeckie państwo dosc zabobonami
religia jest jak sex to sprawa prywatna

ey
ey
2024 lat temu

Dobry pomnik na dzisiejsze czasy !!!!!

teraz_Krosno
teraz_Krosno
2024 lat temu

ha..haha..hahaha.buhahahaha
Krosno gratuluje Jasłu tak genyalnych władz…
pozdrowienia z Krosna

gbur
gbur
2024 lat temu

"Etatowy członek" i "Alicja z krainy czarów" oto faktyczni patronowie czarnej magii uprawianej przez czarnych ku ogłupianiu ludzi.
Czarni precz do Watykanu i wara od Polaków.

Back to top button
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x