MiastoWiadomości

Pektowin sprzedany. Naturex nowym właścicielem

Francuska grupa Naturex, która jest liderem produkcji specjalistycznych składników pochodzenia roślinnego na potrzeby przemysłu rolno – spożywczego, farmaceutycznego oraz kosmetycznego, została nowym właścicielem jasielskiego Pektowinu.

fot. Wojciech Żebracki (kliknij aby powiększyć)

Dotychczasowym właścicielem Zakładu Przemysłu Owocowo-Warzywnego „Pektowin” była Agencja Rozwoju Przemysłu, od której francuska grupa kupiła stro procent akcji Pektowinu. Tą decyzją jasielski „Pektowin” został sprywatyzowany.

Jacques Dikansky,Dyrektor Generalny oraz Założyciel NATUREX: (cyt. pektowin.com.pl)
„Ta transakcja idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju na rynkach komplementarnych przy jednoczesnym poszerzeniu gamy produktów, zwiększeniu możliwości produkcji oraz zdobyciu dodatkowego know-how. Wierzymy, że wchłonięcie PEKTOWIN do Grupy NATUREX oraz wykorzystanie potencjału przemysłowego i rozpowszechnienie gamy produktów polskiego zakładu wśród odbiorców z całego świata będzie możliwe dzięki dynamice obejmującej cały świat sieci sprzedaży oraz dzięki naszej wiedzy technicznej i naukowej.”

Traksancja musi zostać jeszcze zatwierdzona przez Ministerstwo Skarbu.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaślak
jaślak
2024 lat temu

czego w pektowinie nie zrobią wysypiska tylko na gamracie??

Tomasz
Tomasz
2024 lat temu

I dobrze, że się skończyła, bo to już robiło się naprawdę meczace co sie tam wyprawiało!

@ Jaślak
@ Jaślak
2024 lat temu

Jaślak, tak czytam Twój komentarz i calkiem niezłą koncepcję podrzuciłeś, bynajmniej w moim domniemaniu, bo stan pod brama pektowinu i tam jest ok, są jakieś duperele ale patrząc chcociażby w prawą stronę to tam są jedynie stare baraki, które moznaby odnowić i stworzyć pierwszą część wysypiska i sortowni. Patrząc w lewą stronę jest jeszcze więcej bo ich zakład ciągnie się przez całe osiedle kopernika na długość aż po bramy AES-u tam gdzie dawniej jeździły pociagi. Mozna by było to wykorzystać w jakiś fajny sposób. Bez smrodu i mysle ze by nie było skarg nie?

...ddddd
...ddddd
2024 lat temu

bo Koło Pektowinu jest więcej bloków i domów niż na zadupiu tzn Gamracie

jaślak
jaślak
2024 lat temu

widze ze …..dddd nie orjętuje sie w terenie gdybys mógł zauwazyc to dokola zakładu gamrat są zamieszczone bloki lub domy rodzinne

kibic
kibic
2024 lat temu

może też pomoze Czarnym

arnie3
arnie3
2024 lat temu

„wykorzystanie potencjału przemysłowego i rozpowszechnienie gamy produktów polskiego zakładu wśród odbiorców z całego świata” czyli tanie wino bedzie dostepne w zachodniej europie hahaha

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Piszący ten artykuł, chyba nie do końca wiedział co czyni. Pektowin nie został sprzedany i nie ma jeszcze nowego właściciela. Tak można będzie napisać za jakiś czas. W chwili obecnej została podpisana umowa przedwstępna. Właścicielem zostanie gdy umowa zyska akceptację Ministra Skarbu i zostanie przeprowadzona cała procedura włącznie z zapłatą. Ludzie jak piszecie to nie na skróty!!!

Franc
Franc
2024 lat temu

Brawo ostatnie polskie dobra narodowe zostają sprzedawane.Nie ma powodu do radości,ale usiąść i zapłakać.Tak kończą się czasy,gdy się mówiło o polskiej gospodarce o polskiej własności.”ostał Ci się jeno sznur” tak kiedyś pisał jeden z naszych Wieszczów

k
k
2024 lat temu

i niestety koncepcja przyszłego właściciela jest taka, żeby zostawić tylko pektynę a resztę zamknąć. Ostre zwolnienia się szykują… Tak zniszczyć polską produkcję i nie ma winnych!

Gest
Gest
2024 lat temu

A co się stanie z patykiem 🙁 ?

JABOL
JABOL
2024 lat temu

Franc widać,że znasz się na gospodarce tak,jak i na literaturze.Twój cytat pochodzi z „Wesela” Wyspiańskiego,a wieszczowie to zupełnie inna bajka…chyba byłeś wtedy na wagarach…

Franc
Franc
2024 lat temu

Jabol słuszne określenie do Twojej filozofii.Nie jestem takim jak Ty ekspertem.Nie będę i Ciebie i nikogo uświadamiał.Niemniej jednak zachęcam do lektury internetowej,pt.”weieszcze narodowi”gdzie wypowiadają się eksperci.cyt.”znana jest trójka wieszczów:Słowacki,Mickiewicz,Krasiński.Czasami jako wieszczy określało się Matejkę i Wyspiańskiego.A czym zajmowali się ,a no zajmowali się obwieszczaniem przyszłych dziejów narodu polskiego Ich utwory były pełne proroctw i wróżb narodu.Warto zapoznać się z przemyśleniami ciekawych ludzi.

baryłka,
baryłka,
2024 lat temu

a ja się pytam co dalej z produkcją muzgoczepów , czy nie będzie czasami zaprzestana bo są pyszne

LIZODROP
LIZODROP
2024 lat temu

Wreszcie jest to co bylo nie uniknione.Firma sprzedana.Urządzenia pójdą na złom lub odszprycowane na wschód,technologia na zachód.A ludzie do domu.Hulał będzie wiatr wspomnień po pustych halach….

józiek
józiek
2024 lat temu

No to koniec

prorok kraczący
prorok kraczący
2024 lat temu

Zaprawdę powiadam Wam związkowcy że zapłaczecie jeszcze za tym który jeździł do pracy rowerem i któremu robiliście zdjęcia

baryła
baryła
2024 lat temu

a muzgoczepy będą produkowane

poalk1209
poalk1209
2024 lat temu

Już nie mięli komu sprzedać ten pektowin tylko francuzom, pektowin dawniej bardzo dobrze się rozwijał mogli go jeszcze uratować… a w tym jaśle to wcale nie będzie żadnych fabryk

oczywiśće
oczywiśće
2024 lat temu

dawniej pektowin był konkurencją na polskim i zagranicznym rynku spożywczym teraz tak potrafili go zniszczyć i sperzdawać byle komu.

psp
psp
2024 lat temu

W tym miasteczku najlepiej rozwija sie przemysł bankowy (ok15), aptekarski (ok 20) i przemysł prywatnych przychodni lekarskich(ok10). W banku szybki kredycik na lekarstewka po ich przepisaniu i zostawieniu pieniążków w nowiuśkich gabinecikach.

związkowiec
związkowiec
2024 lat temu

Prorok kroczący – zdjęcia? płacz? Nie pochlebiaj sobie!

jas
jas
2024 lat temu

Lizodrop – ciekawe, jakie to technologie wywiozą na Zachód – produkcji jaboli, bo Francuzi nie potrafią produkować win?

carb
carb
2024 lat temu

jas człowieku ty chyba nie widziałeś „nowiutkich” zagranicznych instalacji:) czasami nasze to przy nich cudo

prorok kraczący
prorok kraczący
2024 lat temu

Do związkowca ; tak zdjęcia,ale nie pochlebiam sobie,bo mi to lotto.To wy zapłaczecie

misia
misia
2024 lat temu

wy sie jebnijci** w leb ku(…) wysypisko tam zrobic. Zrobcie sobie je u siebie pod domem ciekawe jak sie bedzie czuc, jak tam sa 3 osiedla czopy.

Moderator: Treść komentarza zmodyfikowana – łamanie regulaminu.

lama gold
lama gold
2024 lat temu

Prorok -za rządów twego idola Pektowin zwolnił ponad 500 osób, więc przestan pleść o płaczu za Franciszkiem B. Chyba, że chodzi ci o to, że niektórzy mieli łzy w oczach ze szczęścia,gdy odszedł z zakładu?

prorok kraczący
prorok kraczący
2024 lat temu

To nie był mój idol.Teraz to dopiero będą Was zwalniać

Back to top button
28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x