Wiadomości

PGNiG przekazało powodzianom sprzęt AGD

70 rodzin z Trzcinicy, które ucierpiały w ostatnich nawałnicach otrzymało w czwartek (9 lipca br.) sprzęt AGD od spółki PGNiG – 30 pralek i 40 kuchni gazowych.

Jedna rodzina otrzyma ponadto piec gazowy. Sprzęt przekazał i spotkał się z powodzianami Jerzy Kwieciński – prezes PGNiG. Do Trzcinicy przyjechali także m.in. Adam Pawluś – starosta jasielski, Wojciech Zając – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wojciech Piękoś – wójt Gminy Jasło.

W trakcie konferencji prasowej prezes J. Kwieciński podkreślał, że przekazywana pomoc jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. „Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym. Realizujemy tym samym nasze hasło +Jesteśmy blisko Ciebie+” – powiedział.

Prezes J. Kwieciński przypomniał również, że to prezydent Andrzej Duda, który był w ubiegłym tygodniu na Podkarpaciu na terenach dotkniętych powodzią zapowiedział, że PGNiG będzie pomagać. „Dlatego tu jesteśmy. Widać, że współpraca buduje” – stwierdził.

Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś podkreślił że woda zniszczyła w Trzcinicy 157 domów. „To jest ogromna skala. Trzcinica liczy ok. 800 numerów. Czyli niemal 1/4 domów została w jakiś sposób zniszczona”. Przekazanie przez PGNiG sprzętu AGD Wojciech Piękoś nazwał „pięknym gestem”. „To gest, który niesie otuchę” – dodał wójt.

Wójt Gminy Jasło podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za zainicjowanie akcji pomocy dla powodzian z Trzcinicy oraz prezesowi Jerzemu Kwiecińskiemu za okazaną pomoc.

materiał wł., PAP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x