r e k l a m a
MiastoWiadomości

Pierwsze pieniądze z nowej perspektywy dla Gminy Brzyska

Projekt Gminy Brzyska i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach „Przedszkole na 5+ !” uzyskał 106 pkt i otrzymał dofinansowanie w kwocie 269 774,45 zł. Wartość całkowita projektu 299 749,45 zł.

Pierwsze pieniądze z nowej perspektywy dla Gminy Brzyska

Przedszkole będzie funkcjonować już od 1 września tego roku. Zatrudniani zostaną nauczyciele. Zostanie wydłużone również funkcjonowanie przedszkola. Wójt na zatrudnienie nauczycieli nie wyda ani grosza z budżetu gminy.

Część przedszkolna zostanie dostosowane do najwyższych standardów. Wyposażymy szatnie, zakupimy meble, zakupimy tablice interaktywne, wyprawki dla dzieci. W ramach projektu zrobimy dodatkowe zajęcia, dla wszystkich chętnych dzieci z przedszkola. Zajęcia z logopedii, rytmiki i plastyki – wymienia Wiesław Marcisz, dyrektor SP w Brzyskach. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniu rodzicom. Udało się pozyskać środki i utworzyć kolejny oddział tak ważny dla naszego lokalnego środowiska – dodaje dyrektor. Od września opieką przedszkolną stu uczniów w oddziałach przedszkolnych u nas w szkole.

– Od wielu lat była potrzeba utworzenia dodatkowych oddziałów przedszkolnych, gdyż nie wszystkie dzieci z gminy Brzyska zostały przyjmowane do tego przedszkola. Dzięki nowemu przedszkolu, znajdzie się miejsce dla każdego – twierdzi wójt Papciak

– Projekt polega na utworzeniu dodatkowego tak bardzo oczekiwanego oddziału przedszkolnego dla 25 dzieci przy szkole w Brzyskach. Zgodę na realizację musi jeszcze wydać Rada Gminy Brzyska. Projekt uchwały będzie przygotowany na najbliższą sesję – powiedział Rafał Papciak, wójt gminy Brzyska.

Gmina Brzyska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x