r e k l a m a
PolitykaWiadomości

Pierwszy sprawdzian koalicji w powiecie jasielskim. Jutro poznamy nowego starostę!

Jutro przed radnymi koalicji PO-PSL-PSP pierwszy sprawdzian wiarygodności. Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu zostanie wybrany nowy starosta jasielski, jego zastępca oraz członkowie zarządu.

Koalicja PO-PSL-PSP w radzie powiatu jasielskiego (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Od chwili zadeklarowania chęci współpracy przez Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe i Przymierze Samorządowe Podkarpacia nieoficjalnie mówi się, że starostą nowej kadencji zostać ma Adam Kmiecik (PO). Obecnie urzędujący starosta nie chce jednak ujawniać scenariusza jutrzejszej sesji.
Wszystko okaże się dopiero jutro. Tak uzgodniliśmy z koalicjantami, więc nie chcę wychodzić przed szereg – mówi krótko Adam Kmiecik.
Niemniej jednak, w związku z podpisaną 2 grudnia umową koalicyjną (PO-PSL-PSP), „stołki” w Starostwie Powiatowym zostały już przez opinię publiczną rozdane.
I tym samym, oprócz Adama Kmiecika typowanego jako starostę, mówi się o Franciszku Miśkowiczu (PSL) jako wicestaroście oraz o Tadeuszu Górczyku (PSP) jako etatowym członku zarządu powiatu.
Początek I sesji Rady Powiatu Jasielskiego jutro o godzinie 10.00.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

13
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
HERBOWYciechjaslaninsopranoburok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zorientowany
Gość
Zorientowany

A dlaczego ten jeden gość śpi na posiedzeniu i to na stojąco?

ciech
Gość
ciech

s-s: Biecz po prostu wrócił na swoje miejsce, bo nigdy nie był w pow. jasielskim. Od czasów nieboszczki Austrii aż do powstania pokracznych gierkowskich „województewek” w 1975 r. należał do pow. gorlickiego. W 1975 r. bez pytania kogokolwiek o zdanie Biecz i Lipinki przydzielono do woj. krośnieńskiego, a Gorlice do nowosądeckiego, co było takim samym absurdem, jakby np. Trzcinicą czy Osobnicę przyłączyć do pow. gorlickiego. Natomiast mało kto pamięta, że wskutek owej gierkowskiej „reformy” pow. jasielski oprócz Szerzyn utracił także Jodłową i Brzostek.

jaslanin
Gość
jaslanin

ciekawe czy koalicja nie zawali jak w mieście… gdzie Kościowa nie wybrali… nad koalicjami w Jaśle rozciąga się jakieś fatum 🙂

soprano
Gość
soprano

Dobry komentarz BARONa. Kumoterstwa nie wyplenisz :]

burok
Gość
burok

widze na zdjęciu jednego buroka a miało być ich trzech?

BARON
Gość
BARON

Bukmacherzy by nic nie zarobili.Skład podany powyżej w artykule jest faktem,do objawienia światu…A nawiasem mówiąc to jest sztuka przegrać wybory i zostać członkiem zarządu powiatu.?..No,ale w Jaśle wszystko jest możliwe,nawet żaglówka lecąca po słonecznym niebie podczas opadów śniegu odwrócona do góry dupą….

ab
Gość
ab

Pierwsze doniesienia z Sesji na
http://adrianbiernacki.pl/

czesio
Gość
czesio

panie Mlicki to ja na pana głosowałem a pan sie chowasz za plecami gdzieś z tyłu,działaj pan działaj,bo za cztery lata na następnym zebraniu przedwyborczym może być zjebka:P

florek
Gość
florek

tw DRZEWO śpi a kasa leci leci leci !!!

vt
Gość
vt

jest wiecej kompetentnch osob i co z nimi !!!!!!!!

S-S
Gość
S-S

Ustawić jako Starostę Górczyka.On rozdaje wszędzie karty i w UM i Powiecie iJasielskim,Policji, Kurii Biskupiej.Takich ludzi potrzebuje Jasło.Drugą wazelinę Kmiecika uczynić v-ce starostą i zacznie się najczarniejszy scenariusz dla powiatu.Na pewno to zachęci zbiegów do powrotu do powiatu jasielskiego.Mowa o gm. i m.Biecz,gm.Szerzyny

ciekawy
Gość
ciekawy

TO NIE MA KOGOŚ BARDZIEJ KOMPETENTNEGO I WYKSZTAŁCONEGO NIŻ ABSOLWENT ZAOCZNYCH SOŁTYSÓWEK ??

HERBOWY
Gość
HERBOWY

TW DRZEWO KONFIDENT ma zamkniete oczy bo gryzie go sumienie oj ciezko ludziom spojzec w oczy czerwony STASZKU pod PANIA KUROWSKOM kopales doleczki kolesie uwazajcie

Close
X