PolitykaWiadomości

Pierwszy sprawdzian koalicji w powiecie jasielskim. Jutro poznamy nowego starostę!

Jutro przed radnymi koalicji PO-PSL-PSP pierwszy sprawdzian wiarygodności. Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu zostanie wybrany nowy starosta jasielski, jego zastępca oraz członkowie zarządu.

Koalicja PO-PSL-PSP w radzie powiatu jasielskiego (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Od chwili zadeklarowania chęci współpracy przez Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe i Przymierze Samorządowe Podkarpacia nieoficjalnie mówi się, że starostą nowej kadencji zostać ma Adam Kmiecik (PO). Obecnie urzędujący starosta nie chce jednak ujawniać scenariusza jutrzejszej sesji.
Wszystko okaże się dopiero jutro. Tak uzgodniliśmy z koalicjantami, więc nie chcę wychodzić przed szereg – mówi krótko Adam Kmiecik.
Niemniej jednak, w związku z podpisaną 2 grudnia umową koalicyjną (PO-PSL-PSP), „stołki” w Starostwie Powiatowym zostały już przez opinię publiczną rozdane.
I tym samym, oprócz Adama Kmiecika typowanego jako starostę, mówi się o Franciszku Miśkowiczu (PSL) jako wicestaroście oraz o Tadeuszu Górczyku (PSP) jako etatowym członku zarządu powiatu.
Początek I sesji Rady Powiatu Jasielskiego jutro o godzinie 10.00.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zorientowany
Zorientowany
2024 lat temu

A dlaczego ten jeden gość śpi na posiedzeniu i to na stojąco?

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

TO NIE MA KOGOŚ BARDZIEJ KOMPETENTNEGO I WYKSZTAŁCONEGO NIŻ ABSOLWENT ZAOCZNYCH SOŁTYSÓWEK ??

S-S
S-S
2024 lat temu

Ustawić jako Starostę Górczyka.On rozdaje wszędzie karty i w UM i Powiecie iJasielskim,Policji, Kurii Biskupiej.Takich ludzi potrzebuje Jasło.Drugą wazelinę Kmiecika uczynić v-ce starostą i zacznie się najczarniejszy scenariusz dla powiatu.Na pewno to zachęci zbiegów do powrotu do powiatu jasielskiego.Mowa o gm. i m.Biecz,gm.Szerzyny

vt
vt
2024 lat temu

jest wiecej kompetentnch osob i co z nimi !!!!!!!!

florek
florek
2024 lat temu

tw DRZEWO śpi a kasa leci leci leci !!!

czesio
czesio
2024 lat temu

panie Mlicki to ja na pana głosowałem a pan sie chowasz za plecami gdzieś z tyłu,działaj pan działaj,bo za cztery lata na następnym zebraniu przedwyborczym może być zjebka:P

ab
ab
2024 lat temu

Pierwsze doniesienia z Sesji na
http://adrianbiernacki.pl/

BARON
BARON
2024 lat temu

Bukmacherzy by nic nie zarobili.Skład podany powyżej w artykule jest faktem,do objawienia światu…A nawiasem mówiąc to jest sztuka przegrać wybory i zostać członkiem zarządu powiatu.?..No,ale w Jaśle wszystko jest możliwe,nawet żaglówka lecąca po słonecznym niebie podczas opadów śniegu odwrócona do góry dupą….

burok
burok
2024 lat temu

widze na zdjęciu jednego buroka a miało być ich trzech?

soprano
soprano
2024 lat temu

Dobry komentarz BARONa. Kumoterstwa nie wyplenisz :]

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

ciekawe czy koalicja nie zawali jak w mieście… gdzie Kościowa nie wybrali… nad koalicjami w Jaśle rozciąga się jakieś fatum 🙂

ciech
ciech
2024 lat temu

s-s: Biecz po prostu wrócił na swoje miejsce, bo nigdy nie był w pow. jasielskim. Od czasów nieboszczki Austrii aż do powstania pokracznych gierkowskich „województewek” w 1975 r. należał do pow. gorlickiego. W 1975 r. bez pytania kogokolwiek o zdanie Biecz i Lipinki przydzielono do woj. krośnieńskiego, a Gorlice do nowosądeckiego, co było takim samym absurdem, jakby np. Trzcinicą czy Osobnicę przyłączyć do pow. gorlickiego. Natomiast mało kto pamięta, że wskutek owej gierkowskiej „reformy” pow. jasielski oprócz Szerzyn utracił także Jodłową i Brzostek.

HERBOWY
HERBOWY
2024 lat temu

TW DRZEWO KONFIDENT ma zamkniete oczy bo gryzie go sumienie oj ciezko ludziom spojzec w oczy czerwony STASZKU pod PANIA KUROWSKOM kopales doleczki kolesie uwazajcie

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x