Wiadomości

Pieszy ucierpiał w wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Nowym Żmigrodzie.  Potrącony przez samochód został 64-letni mężczyzna. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala.

Pieszy ucierpiał w wypadku (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wczoraj około 22.10, policjanci z Nowego Żmigrodu zostali skierowani przez dyżurnego komendy na ul. Dukielską. Na miejscu zastali kierującego fordem transitem 27-latka, który stwierdził, że prawdopodobnie potrącił pieszego.

Z relacji kierowcy wynikało, że jechał on drogą od Dukli w kierunku Nowego Żmigrodu. W pewnym momencie  usłyszał trzask. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów  zatrzymał samochód.  Gdy wysiadł z pojazdu zauważył, że prawe lusterko i szyba w drzwiach są rozbite. Obawiając się, że potrącił pieszego zawrócił, lecz nikogo nie zauważył. O zdarzeniu powiadomił Policję.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia zebrali informacje,  z których wynikało, że kierowca rzeczywiście potrącił pieszego. Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony  64-letni mężczyzna, po uderzeniu przez samochód upadł na jezdnię. Następnie przy pomocy swojego sąsiada wstał i udał się do domu. Tam wezwano karetkę pogotowia, która zabrała pieszego do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich stwierdzono u niego wielo fragmentowe złamanie prawej dłoni i przedramienia.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli samochód, sprawdzili stan trzeźwości uczestników wypadku. Kierujący fordem  27-latek był trzeźwy. Natomiast u pieszego stwierdzono ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x