MiastoWiadomości

Płatna strefa parkowania poszerzona

W mieście poszerzona została płatna strefa parkowania. Ma to ułatwić większej grupie kierujących skorzystanie z miejsc parkingowych i załatwianie spraw urzędowych, osobistych czy zakupów, w szczególności w obszarach gdzie znajdują się instytucje, urzędy i szkoły.

Obecne stawki za postój obowiązują od 2007 roku, czyli od chwili wprowadzenia, a ich wysokość nie wymuszała rotacji samochodów w strefie płatnego parkowania. Poszerzona strefa i podniesienie stawek opłat ma to zmienićOpłaty za postój samochodów, tak jak do tej pory, pobierane będą od poniedziałku do piątku w dni robocze, w godzinach od 7:00 do 17:00.Na części ulic płatne strefy zaczną obowiązywać od 1 kwietnia, na pozostałych od 1 czerwca 2021 r.

Stawki opłat:

  •  I strefa: 1 zł – za pierwsze pół godziny parkowania; 2 zł – za pierwszą godzinę parkowania; 2,40 zł – za drugą godzinę parkowania;  2,80 zł – za trzecią godzinę parkowania; 2 zł – za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.
  • II strefa: 1 zł – za pierwszą godzinę parkowania; 1,20 zł – za drugą godzinę parkowania; 1,40 zł – za trzecią godzinę parkowania; 1 zł – za czwartą i każdą następną godzinę parkowania.
  • opłata abonamentowa (miesięczna): 150 zł – uprawnia do parkowania samochodu na każdym płatnym miejscu postojowym.
  • opłata dla mieszkańców, którzy mieszkają przy ulicach płatnych stref(miesięczna): 50 zł za pierwszy samochód,  80 zł – za drugi i każdy kolejny samochód (uprawniającą do parkowania na każdym płatnym miejscu postojowym, przy ulicy odpowiadającej zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy oraz przy jednej wskazanej ulicy dodatkowej w bezpośrednim jej sąsiedztwie).
  • stawka zerowa: oznakowane samochody przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych lub pojazdów zaopatrzonych w kartę parkingową osoby niepełnosprawnej; samochody jednostek obsługujących infrastrukturę miejską, urzędów jednostek samorządu terytorialnego, pogotowie techniczne (np. gazowe, wodociągowe, energetyczne); organy sądownictwa i prokuratury oraz oznakowane pojazdy służby zdrowia w czasie wykonywania obowiązków służbowych; pojazdy zaopatrzenia na czas załadunku i rozładunku towarów do 30 minut; taksówki (postój do 15 minut w związku z oczekiwaniem na pasażera lub wysiadaniem pasażera, parkujących poza wyznaczonymi postojami TAXI).

I strefa:

ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. P. Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II); ul. Kołłątaja (od skrzyżowania z ul. Asnyka do skrzyżowania z ul. Czackiego – prawa strona); ul. Kołłątaja (przed Jasielskim Domem Kultury); ul. Koralewskiego (od skrzyżowania z ul. Karmelicką do budynku Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej); ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Igielną do skrzyżowania z ul. Sokoła – prawa strona i od skrzyżowania z ul. Kołłątaja do skrzyżowania z ul. Rejtana -prawa strona); ul. Mickiewicza (od skrzyżowania z ul. Czackiego do skrzyżowania z ul. Asnyka); Plac Żwirki i Wiguryul. Rynek (część wschodnia); ul. Sokołaul. Stroma – parking Starostwo Powiatowe; ul. Czackiegoul. Koralewskiego (od budynku Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej do skrzyżowania z ul. Bednarską); ul. Asnykaul. Basztowa (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Floriańską); ul. Bednarskaul. Floriańska (od skrzyżowania z ul. Igielną do skrzyżowania z ul. Kadyiego); ul. Floriańska (od skrzyżowania z ul. Kadyiego do skrzyżowania z ul. Rejtana); ul. Igielnaul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Floriańską do skrzyżowania z ul. Basztową); ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztową do skrzyżowania z ul. Śniadeckich); ul. Kadyiegoul. Kilińskiegoul. Krótkaul. Nowaul. Rynek (część zachodnia); ul. Wałowaul. ZielonaZielony Rynek (cały).

II strefa:

ul. Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Staszica); ul. Słowackiego (od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ul. Czackiego – prawa strona); ul. Staszicaul. 3-go Maja (od skrzyżowania z ul. Czackiego do skrzyżowania z ul. Ducala – prawa strona); ul. 3-go Maja (od skrzyżowania z ul. Staszica do skrzyżowania z ul. Ducala – lewa strona i od skrzyżowania z ul. Chopina do skrzyżowania z ul. 1-go Maja – lewa strona); ul. Ducalaul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Rejtana); ul. Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego do skrzyżowania z ul. Dworcową); ul. Sobieskiego (od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Rejtana); ul. Sobieskiego (od skrzyżowania z ul. Rejtana do skrzyżowania z ul. Kołłątaja); ul. Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego); ul. Dworcowa (od skrzyżowania z ul. Staszica do skrzyżowania z ul. Sobieskiego); ul. Franciszkańskaul. Mickiewicza (od skrzyżowania z ul. Czackiego do skrzyżowania z ul. Władysława Jagiełły); ul. Mickiewicza (wokół skweru św. Antoniego); ul. Słowackiego (od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ul. Czackiego – lewa strona); ul. Sobieskiego (od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Dworcową); ul. Wyspiańskiego (od skrzyżowania z ul. Rejtana do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego).

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaaaaaaaa
Aaaaaaaaa
3 lat temu

Nie lepiej napisac całe jaselko

On
On
3 lat temu

Cieszę się że ulica Nowa jest płatna.
Zakonczy się cwaniactwo osób z tamtego rejonu, uważali siebie tam za władców

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x