MiastoWiadomości

Podejrzany o kradzież fiata z trzema zarzutami

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego odzyskali skradzionego fiata cinquecento. Zatrzymali również podejrzanego o kradzież samochodu mieszkańca gminy Brzyska. Zrabowany pojazd podejrzany przemalował, po czym zamontował w nim tabliczkę znamionową oraz tablice rejestracyjne ze swojego cinquecento. „Starego” fiata rozebrał na części, a „nowego” oddał do demontażu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany o kradzież fiata z trzema zarzutami

Policjanci o kradzieży fiata cinquecento z parkingu jednego z marketów w Jaśle zostali powiadomieni w połowie lutego br. Po przyjęciu zgłoszenia, funkcjonariusze wszczęli postępowanie i rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W toku prowadzonych czynności śledczy zebrali informacje, z których wynikało, że związek z tą sprawą może mieć 25-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych ustaleń policjanci zebrali materiał dowodowy, z którego wynikało, że podejrzany po przemalowaniu skradzionego samochodu, zamontował w nim tabliczkę znamionową oraz tablice rejestracyjne z cinquecento, którego był właścicielem. Następnie „starego” fiata rozebrał na części i sprzedał w skupie złomu. „Nowym” cinquecento mieszkaniec gminy Brzyska nie cieszył się jednak długo. Wkrótce potem, rozbił skradziony samochód, po czym postanowił go oddać do demontażu wyłudzając poświadczenie nieprawdy.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty. Odpowie za kradzież z włamaniem, fałszowanie znaków identyfikacyjnych i wyłudzenie podstępem poświadczenia nieprawdy. W czasie przesłuchania przyznał się do winy. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
cinczrider Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cinczrider
Gość
cinczrider

A taki był ładny cinkuś [*]

Close
X