MiastoWiadomości

Podejrzany o rozboje aresztowany

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali 22-letniego napastnika. Podejrzany pobił i okradł 47-letniego mężczyznę. Na swoim koncie ma również udział w rozboju na mieszkance Jasła.  Sąd tymczasowo aresztował go na wniosek Policji i prokuratury.  Grożą mu surowe konsekwencje.

Podejrzany o rozboje aresztowany (fot. KPP Jasło)

Do zdarzenia doszło końcem lipca br. na ul. Bednarskiej w Jaśle. 47-letni mieszkaniec Jasła poruszający się za pomocą kuli łokciowej, wyszedł z lokalu, aby zatelefonować po taksówkę. Kiedy wyjął z kieszeni telefon komórkowy i zamierzał wybrać numer, nagle podbiegł do niego młody mężczyzna i uderzył go pięścią w twarz.  Gdy pokrzywdzony upadł na chodnik, napastnik wyrwał mu z ręki komórkę, po czym kopnął go i uciekł.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 22-latek z Jasła. Funkcjonariusze w toku prowadzonego postępowania potwierdzili również, że brał on udział w rozboju na mieszkance Jasła, który miał miejsce dwa dni wcześniej. Dwaj jego wspólnicy zostali wówczas zatrzymani i usłyszeli zarzuty.  O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Podejrzany 22-latek był już wcześniej notowany przez Policję. Po popełnieniu przestępstw ukrywał się m.in. na terenie Śląska. Gdy wrócił do Jasła, trafił w ręce policjantów. W minioną niedzielę  został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Napastnik usłyszał zarzut dokonania dwóch rozbojów. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym jego aresztowaniu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cyc
cyc
2024 lat temu

do kamieniołomów z nim !!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x