MiastoWiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2012”

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2012”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęła spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, doszło do ośmiu kolizji, nikt nie został poważnie ranny. Policjanci zatrzymali pięciu kierujących pod wpływem alkoholu.

W czasie akcji głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Przez pięć dni w działaniach brało udział ponad dwustu funkcjonariuszy ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

Od środy, 31 października do niedzieli, 4 listopada na drogach powiatu jasielskiego nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z ośmioma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było przekroczenie dozwolonej prędkości i najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Niestety, niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu takich kierowców. Wśród nich, niechlubny rekordzista miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie .

Podsumowując akcję Znicz 2012 należy uznać, że działania zakończyły się powodzeniem. Zarówno piesi jak i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez teren powiatu jasielskiego w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie na drodze.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x