MiastoWiadomości

Podsumowanie akcji „Znicz 2016” w powiecie jasielskim

Jasielscy policjanci podsumowali sześciodniowe działania prewencyjne „Znicz 2016” na drogach powiatu jasielskiego. Nie było wypadków, osób rannych i śmiertelnych ofiar. Policjanci interweniowali w związku z 12 kolizjami drogowymi. Zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Podsumowanie akcji „Znicz 2016” w powiecie jasielskim
Podsumowanie akcji „Znicz 2016” w powiecie jasielskim

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów, oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.

Piesi i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez powiat jasielski w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie na drodze. Od piątku, 28 października do środy 2 listopada, na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci interweniowali w związku z 12 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niezachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W czasie kontroli drogowych policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x