MiastoWiadomości

Podsumowanie majowego weekendu

Zakończyły się policyjne działania „Majowy weekend 2012”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęły spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, doszło do 11 kolizji. Policjanci zatrzymali ośmiu pijanych kierowców.

Podsumowanie majowego weekendu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W czasie akcji, głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych. Przez siedem  dni w działaniach brało udział prawie stu pięćdziesięciu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

Od piątku 27 kwietnia do czwartku 3 maja na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z 11 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Niestety po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy za kierownicą zasiedli po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali osiem takich osób. Pięciu kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich  ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
redaktor
redaktor
2024 lat temu

cosik zima na tym majowym weekendzie 😛

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x