MiastoWiadomości

Podtrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu na osiedlu Kopernika

Około godziny osiemnastej w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Kopernika w Jaśle doszło do podtrucia tlenkiem węgla.

Podtrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu na osiedlu Kopernika (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Na miejsce zdarzenia została zadysponowana karetka Pogotowia Ratunkowego ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państowej Straży Pożarnej w Jaśle, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Pogotowie Gazowe.

Podtrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu na osiedlu Kopernika (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Tlenkiem węgla podtruła się kobieta w średnim wieku, która została przewieziona do jasielskiego szpitala. Klatka schodowa oraz mieszkanie, w którym doszło do zatrucia została sprawdzona przez przybyłych na miejsce strażaków specjalistycznym sprzętem.

Podtrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu na osiedlu Kopernika (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pamiętać należy, że tlenek węgla wydostaje się podczas użytkowania urządzeń grzewczych z nieszczelnych przewodów kominowych oraz zatkanych i niewłaściwie konserwowanych pieców.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tetla
Tetla
2024 lat temu

poraz kolejny zapytam… po co montują w domach/blokach detektory, skoro ludzie się czadzą…

kobieta
kobieta
2024 lat temu

a te detektory są sprawne?

rumun
rumun
2024 lat temu

zatykaja kratki wylączaja czujnki a tu o kwestie życia chodzi

porucznik burewicz
porucznik burewicz
2024 lat temu

milijon 'służb’ się zjechało

Gal.A
Gal.A
2024 lat temu

Detektory są do D…y. Działa jak się go bezpośrednio dezodorantem potraktuje.

Kamyk
Kamyk
2024 lat temu

Detektory są sprawne o ile są włączone. Większość ludzi je wyłącza, ponieważ świecąca dioda w ich mniemaniu naraża ich na niezwykle duże koszty zużycia energii elektrycznej. Jeśli już mamy detektor to niech będzie włączony…

obywatel
obywatel
2024 lat temu

totalny brak profesjonalizmu, okropne zdjecia

bhp
bhp
2024 lat temu

Detektory,które zamontowano w łazienkach są na tyle przestarzałe,że od dawien dawna niema ich w sprzedaży.Ponadto nie wiadomo,czy są one samokalibrujące,czy trzeba ich kalibrować,ewentualnie legalizować w specjalistycznej jednostce,Brak dokumentacji i nic nie wiadomo.czyli jego przydatnmość żadna.Uwagi z własnego podwórka.Zaklupiłem prywatnie 3-funkcyjny detektor .prop.butan,,metan,temp/.Wg instrukcji jest on samokalibrujący,Podstawowy wymóg,to należy zamontować go w odległości 1,0 m od żródła medium i na wysokości 1,5 m od sufitu,/tego się nie przestrzega,a jest to istotne w poziomie ,1,5 m poduszka lżejszego metanu u góry,a 1,0 m bezpieczna reakcja na wyciek w pionie/Co tydzień go zdejmować z wieszaka i sprawdzać nad niepalącym się palnikiem,co m-c resetowac.Sprawdza… Czytaj więcej »

sabcia
sabcia
2024 lat temu

Problem nie leży tylko w samych detektorach, choć fakt reagują one co najwyżej na lakier do włosów. Wiem bo mam go cały czas włączony a na cofające z komina spaliny nie reaguje wogóle. Zaproponowano nam założenie nawiewników na oknach więc założyłam a problem został. Nie trzeba wcale zatykać kratek wentylacyjnych żeby się podtruć. Spółdzielnia niepotrzebnie ociepliła blok z dwóch stron, jest on zbyt szczelny i nawet przy prawidłowej wentylacji trzeba bardzo uważać.

kolo
kolo
2024 lat temu

niestety ale nasze bloki to zimowa bomba zegarowa, całe szczęście że wszystko skończyło się szczęśliwie, a poszkodowana jest już zdrowa w domu, (ale co by było gdyby była sama w domu), problem z ciągami wstecznymi i cofaniem spalin jest i nikt nie ma na niego złotego środka (znam wiele osób które miały bądź mają z tym problem), niestety interwencje u administratora to odpowiedzi w stylu rozszczelnienie mieszkania …..otworzenia okna lub drzwi, wiadomo że życie jest wartością nadrzędną, ale w dzisiejszych czasach ekonomia jest też nie do oszukania (wiadomo o co chodzi) trzeba coś z tym zrobić bo następnym razem może… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

(…) MLODA A TU KOBIETA W SREDNIM WIEKU ::::::: TO MOJ WIEK JEST CHYBA JUZ PRZEDSTARZALA KOBIETA HEHEHEHE DOBRZE ;ZE NIC SIE NIE STALO (…) ;;;

mituja
mituja
2024 lat temu

A ja się pytam, kiedy detektor wróci do mojego mieszkania? Został zabrany ponad dwa miesiące temu, bo był uszkodzony i jeszcze nie wrócił. Jestem ciekaw, kto odpowie za brak detektora gdy dojdzie do tragedii. Gdy pytałem o to w spółdzielni mieszkaniowej, kazali mi czekać na kolejną dostawę detektorów. Czas komuny dawno przeminął, nie ma problemów z kupnem detektorów, trzeba tylko chcieć. Czad nie będzie czekał

Gabi
Gabi
2024 lat temu

Ja się niedawno też zatrułam…a te czujniki nie działają ! lepiej sprawdźcie sami dla własnego bezpieczeństwa !!!!

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x