MiastoWiadomości

Policja zaprasza na wojewódzki konkurs „Policjant Ruchu Drogowego”

W najbliższy piątek w Jaśle odbędą się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W zawodach wezmą udział najlepsi policjanci drogówki ze wszystkich komend miejskich i powiatowych garnizonu podkarpackiego. Funkcjonariusze będą rywalizować o „przepustkę” do finału krajowego. Nie zabraknie również atrakcji dla mieszkańców.

Policja zaprasza na wojewódzki konkurs "Policjant Ruchu Drogowego"

Eliminacje wojewódzkiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” potrwają dwa dni. W najbliższy czwartek – 5 czerwca w Rzeszowie, funkcjonariusze rozpoczną konkurs testem ze znajomości wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Następnie funkcjonariusze będą rywalizować w strzelaniu z broni służbowej, które odbędzie się na terenie strzelnicy w Borze.

W drugim dniu zmagań, w piątek 6 czerwca uczestniczący w konkursie funkcjonariusze przyjadą do Jasła. Dalszą rywalizację o miano najlepszego policjanta drogówki rozpoczną o godz. 8.30 na jasielskim Rynku, gdzie odbędzie się jazda sprawnościowa samochodem i motocyklem. W obu przypadkach uczestnicy będą musieli przejechać specjalnie przygotowane tory, w jak najkrótszym czasie, popełniając jak najmniejszą ilość błędów. W przypadku jazdy samochodem dodatkową trudnością będzie piłeczka tenisowa umieszczona w specjalnym talerzu na masce samochodu – tzw. „Test Stewarta”.

Ostatnim etapem zawodów będzie sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym. Konkurencja ta odbędzie się około godz. 11.30 na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Piłsudzkiego.

W związku z organizacją konkursu w godz. 6.00-16.00 wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

ul. Rynek (część północna i wschodnia)
ul. Piotra Skargi (od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Basztową)
ul. Gołębia (od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Wałową)

Oprócz zmagań konkursowych, na Rynku w Jaśle można będzie obejrzeć policyjne radiowozy i motocykle oraz samochód Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze Placówki Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie zademonstrują symulatory zderzeń. Chętni będą mogli przekonać się jakie uczucie towarzyszy podczas dachowania.

Eliminacje wojewódzkie konkursu w Jaśle odbędą się pod patronatem honorowym Starosty Jasielskiego Adama Kmiecika oraz Burmistrza Miasta Jasła Andrzeja Czerneckiego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2024 lat temu

Wspaniała impreza chociaż objazd zorganizowany ulicą Kadyiego trochę niefortunnie…

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x