r e k l a m a
MiastoWiadomości

Policjanci informowali jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

W minionym tygodniu na jasielskim rynku dyżurowali policjanci, którzy instruowali mieszkańców, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nowe narzędzie w postaci interaktywnej mapy daje możliwość informowania Policji o miejscach, w których dochodzi do sytuacji negatywnie wpływających na poziom bezpieczeństwa. Korzystając z „mapy zagrożeń” wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo.

Policjanci informowali jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policjanci informowali jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Od 20 września każdy mieszkaniec naszego regionu ma możliwość zgłoszenia zagrożenia na interaktywnej mapie. Jest to nowa forma zarządzania bezpieczeństwem w wybranym obszarze, która opiera się głównie na zgłoszeniach mieszkańców. Zgłoszenie zagrożenia zajmuje krótką chwilę i wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze potwierdzając zgłoszenie podejmują zdecydowane działania w celu eliminacji zagrożenia.

W ostatnim tygodniu września między 11 a 16 na jasielskim rynku można było spotkać policjantów, którzy aktywnie włączyli się w kampanię informacyjną dotyczącą uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze doradzali mieszkańcom naszego powiatu, jak korzystać z nowego narzędzia, wręczali foldery i ulotki zawierające podstawowe informację na temat „map zagrożeń”.

Od chwili uruchomienia interaktywnej mapy na terenie powiatu jasielskiego odnotowano ponad 130 zgłoszeń, które systematycznie poddawane są weryfikacji. Większość z nich odnosi się do nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego m.in. przekraczania dozwolonej prędkości lub nieprawidłowego parkowania. Duża część zgłoszeń dotyczy także spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz grupowania się młodzieży.

Zgodnie z założeniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jasielscy policjanci nie pozostali obojętni na zgłoszone zagrożenia. Weryfikując zebrane informacje potwierdzili zgłoszenia przekraczania dozwolonej prędkości na terenie gminy Dębowiec i gminy Brzyska. W tych miejscach prowadzili wzmożone kontrole podczas, których kilku kierujących ukaranych zostało mandatami.

Pamiętajmy, że zgłoszenia na mapie nie są traktowane przez Policję, jako wezwanie do pilnej interwencji. Takie przypadki należy zgłaszać telefonicznie dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x