MiastoWiadomości

Policjanci poszukują złodziei urządzeń sejsmicznych

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których doszło na terenie gminy. Łupem złodziei padł specjalistyczny sprzęt sejsmiczny. Utracone przedmioty są bardzo drogie, a zarazem zupełnie bezużyteczne dla innych osób. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci poszukują złodziei urządzeń sejsmicznych

Na ternie gminy Nowy Żmigród  trwają badania ziemi mające na celu zlokalizowanie obszarów, gdzie mogą występować złoża ropy naftowej lub gazu ziemnego. Prowadzący badania nie mogą jednak poprawnie wykonać pomiarów ponieważ specjalistyczny sprzęt pada łupem złodziei. Giną przede wszystkim kable sejsmiczne.

Pracownicy firmy wykonującej badania  informują, że przewody pomiarowe, które są niejednokrotnie obiektem kradzieży, nie nadają się do żadnych innych celów. Nie można ich wykorzystać, jak sądzą niektórzy, do tworzenia instalacji elektrycznych i teleinformatycznych. Ponadto z uwagi na bardzo mały przekrój przewodu, po  opaleniu kabli otrzymuje się z nich znikomą ilość miedzi. Ich kradzież jest po prostu bezcelowa, a straty niewspółmiernie wysokie.

Przypominamy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na sprawcy ciąży również obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc  w ustaleniu sprawców tych kradzieży proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji  w Nowym Żmigrodzie pod nr tel. 13 44 38 376. Można również zadzwonić pod nr telefonu zaufania 13 44 38 370.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siupa
siupa
2024 lat temu

na tym kablu to co najwyżej się można powiesić 🙂

keller
keller
2024 lat temu

jadąc drogą krajową Jasło-Barwinek odcinek którym jadę codziennie to Majscowa-Jasło wszystkie słupki oznaczające odległość trasy są połamane !!! LUDZIE CZY wy JESTEŚCIE DZICY !!! co ci tępaku szkodzi ten plastikowy element,pytam się co ci szkodzi ??? weż kopaj po drzewie jak taki ZUCH jesteś .. a policja nie reaguje na to nie potrafią takiego g..ja dorwać i dowalić rodzicom karę aż się p…ją z radośći .

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x