r e k l a m a
MiastoWiadomości

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę

Wczoraj, na terenie miasteczka ruchu drogowego w Jaśle odbył się egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Ogólnie dostępny sprawdzian przygotowali i przeprowadzili policjanci jasielskiej drogówki we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ponad dwadzieścia osób, które chciały uzyskać uprawnienia potrzebne do kierowania rowerem lub motorowerem, stawiło się wczoraj na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Aby uzyskać kartę, uczniowie musieli wykazać się niezbędnymi kwalifikacjami.

Egzamin składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z znajomości przepisów ruchu drogowego. W drugiej policjanci sprawdzali ich umiejętności kierowania rowerem lub motorowerem w warunkach zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego.

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Większość uczniów pomyślnie zdała egzamin. Tyko kilka osób miało pewne braki w wiedzy lub umiejętnościach, które muszą uzupełnić przed kolejną próbą zdobycia karty.

Egzamin to część cyklicznej policyjnej kampanii edukacyjno-prewencyjnej pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”, dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
2024 lat temu

Jaki ładny aerox ten drugi 😛

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

A jak ładnie musi popitalać

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x