MiastoWiadomości

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę

Wczoraj, na terenie miasteczka ruchu drogowego w Jaśle odbył się egzamin na kartę rowerową i motorowerową. Ogólnie dostępny sprawdzian przygotowali i przeprowadzili policjanci jasielskiej drogówki we współpracy z Zespołem Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ponad dwadzieścia osób, które chciały uzyskać uprawnienia potrzebne do kierowania rowerem lub motorowerem, stawiło się wczoraj na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Aby uzyskać kartę, uczniowie musieli wykazać się niezbędnymi kwalifikacjami.

Egzamin składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z znajomości przepisów ruchu drogowego. W drugiej policjanci sprawdzali ich umiejętności kierowania rowerem lub motorowerem w warunkach zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego.

Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Większość uczniów pomyślnie zdała egzamin. Tyko kilka osób miało pewne braki w wiedzy lub umiejętnościach, które muszą uzupełnić przed kolejną próbą zdobycia karty.

Egzamin to część cyklicznej policyjnej kampanii edukacyjno-prewencyjnej pod hasłem „Rowerem bezpiecznie do celu”, dotyczącej bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ada
Gość
Ada

Jaki ładny aerox ten drugi 😛

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A jak ładnie musi popitalać

Close
X