MiastoWiadomości

Policjanci rozmawiali z rodzicami na temat narkotyków i dopalaczy

Realizując założenia kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policjanci spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Roztokach. Demonstrując specjalistyczną walizkę edukacyjną, mundurowi zwrócili uwagę rodzicom, na jakie przedmioty powinni zwracać uwagę u swoich pociech.

Jasielscy policjanci nie ustają w realizacji działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy. W miniony piątek sierż. szt. Barbara Pawłowska z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle wraz z dzielnicowym mł. asp. Januszem Jaworskim z Posterunku Policji w Tarnowcu, zorganizowali kolejne spotkanie z rodzicami, tym razem w Szkole Podstawowej w Roztokach.

Podczas spotkania mundurowi wyświetlili słuchaczom spot edukacyjno-profilaktyczny przygotowany przez MSWiA w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Jedną z ciekawostek, która bez wątpienia zainteresowała rodziców, była specjalistyczna edukacyjna walizka narkotykowa. Każdy z uczestników miał okazję zapoznać się z jej zawartością, tym samym dowiedzieć się, jakie przedmioty nie powinny znaleźć się w posiadaniu dzieci.

Rodzice z uwagą wysłuchali prelekcji funkcjonariuszy na temat negatywnych skutków działania narkotyków i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Ponieważ spotkanie edukacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, tego typu inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x