MiastoWiadomości

Policjanci z Nowego Żmigrodu otrzymali narkotesty

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zostali wyposażeni w nowe narkotesty. Zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urządzenia pomogą funkcjonariuszom w wykrywaniu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków. Są niewielkich rozmiarów i charakteryzują się niezawodnością wskazania oraz prostą obsługą. Wynik jest znany po kilku minutach od rozpoczęcia badania.

Policjanci z Nowego Żmigrodu otrzymali narkotesty
Policjanci z Nowego Żmigrodu otrzymali narkotesty

Samorząd Nowego Żmigrodu wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych od lat wspierają wszelkie inicjatywy, które policjanci z miejscowego komisariatu podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdorazowo angażują się w działania, popierają przedsięwzięcia, aktywnie uczestniczą w realizacji różnych profilaktycznych akcji. Tak było i tym razem.

W ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii zakupione zostały narkotesty, które na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie kom. Jacka Krzyżaka przekazał Wójt Gminy Grzegorz Bara. Otrzymane urządzenia niewątpliwie ułatwią funkcjonariuszom eliminowanie z ruchu kierowców będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu i będą skutecznym narzędziem w pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Otrzymane urządzenia Oratect III to 6-cio panelowe testy do wykrywania nielegalnych substancji w płynach jamy ustnej i przeznaczone są do jakościowej detekcji następujących narkotyków: metamfetamin/ekstaza, tetrahydrokannabinolu, amfetamin, opiatów, benzodiazepin, morfiny, kokainy. Wykrywają również ogromną ilość pochodnych wyżej wymienionych narkotyków (ok.150, w tym dopalacze). Czas konieczny do przeprowadzenia analizy waha się od 5 do 8 minut. Testy te są przeznaczone do wstępnego wykazania obecności narkotyków w organizmie, a ich poziom ufności wynosi 99,69%.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

Co za wydarzenie…..

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x